Священна гора Японії – Фудзі

Гора Фудзі

   Фудзі – символ Японії, і будь-який японець не може вважати себе її жителем, хоча б раз не побувавши на вершині гори. Велична, горда, священна – вона робурхує уяву і полонить думки людей по всьому світу.
Звідки походить її назва? Якщо дослівно перевести ієрогліфи, то ми отримаємо два слова – «достаток» і «благородна людина».

   Дехто вважає, що назва «Фудзі» походить від слова «Фусі», тобто «безсмертна. Інша версія говорить про те, що витоки назви в ієрогліфах, які означають «не має рівних». Але залишимо ці премудрості і вічні суперечки мовознавців. Адже незважаючи ні на що, гора Фудзі приваблює безліч туристів з усього світу: влітку вона нагадує мурашник з маленькими японцями, що вибираються на вершину для того, щоб зустріти світанок. Щороку гору відвідує 200 000 чоловік, третина з яких складають іноземці.

   Проте не кожному вдається поглянути на священну гору. Якщо вона не захоче здатися, то людям не залишиться нічого іншого, окрім як кружляти навколо неї в десяти кілометрах, сумно спостерігаючи перед собою лише одне сіре небо.
Дивитися на гору потрібно здалеку. Поблизу вона втрачає свою величність, постаючи перед здивованими мандрівниками у вигляді кам’янистого пагорба без будь-якої рослинності. Її висота трохи більше трьох з половиною кілометрів – навіть дитина здатна без зусиль піднятися на вершину, а для альпіністів гора і поготів не представляє ні найменшого інтересу.

   Незважаючи на невелику висоту, Фудзі – найкрасивіший діючий вулкан на всьому світі: кратер у вигляді квітки лотоса має ідеальні форми.

   В наші дні вулкан не спить, а «дрімає»: останнє виверження відбулося близько трьох століть тому. У 1707 році Токіо (тоді – Едо), що знаходиться в ста кілометрах від гори, покрився товстим шаром попелу. Де гора виглядає найбільш чарівно? У першу чергу – з боку океану. Японські естетики і поціновувачі краси природи проклали дорогу Токайдо між двома столицями таким чином, що на всьому шляху можна милуватися чудовим видом гори. Гора Фудзі служила музою багатьом всесвітньо відомим художникам і поетам, допомагаючи створити їм шедеври живопису та художньої літератури.

   Чарівний вид на шапку вулкана відкривається з верхніх поверхів хмарочосів Токіо. Особливо чарівно гора виглядає в ясну зимову погоду.
Гора Фудзі породила безліч легенд. Вважається, що вона виникла всього лише за одну ніч, посівши перше місце серед всіх інших гірських вершин.
Легенда свідчить, що одного разу мандрівний чернець, дійшовши до Фудзі, попросив духу гори виділити йому нічліг. Однак останній був так зайнятий, що просто відмахнувся від монаха. Той розлютився і наклав на гору прокляття: нехай вершина назавжди покриється снігом. Але, схоже, монах кілька пом’якшав, так як протягом двох місяців на рік снігу на вершині Фудзі повністю зникають.

   Корінні жителі островів Японії, айни, з давніх часів поклонялися вулкану і вважали його божеством. Південні прибульці виселили тубільців, проте залишили айнського слово «вогонь» і також стали почитати Фудзі.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла