Зимова риболовля в Фінляндії

Зимова риболовля в Фінляндії

Фінляндія – країна озер. Давним давно тут був потужний льодовик, але з потеплінням він розтанув, залишивши в кожному видолинку і свердловині нагадування про себе. Фахівці кажуть, що на території країни розташовується близько 188 тисяч (якщо бути точним 187888) озер різної величини. Тут можна зловити щуку, окуня (вважається національною рибою Фінляндії – клює завжди і скрізь дуже добре), судак, форель, а також різних коропових – лящ, язь, жерех. Попадається і минь. Досвідчені рибалки кажуть, що його краще ловити січневими і лютневими вечорами.

Зимова риболовля в Фінляндії вважається місцевою родзинкою, яка залишає неповторні враження на все життя. Причин тому кілька. По-перше, Фінляндія північна країна і холода тут наступають досить рано. Тому вже пізньої осені риба збирається в зграї і йде на дно, причому від року в рік основні місця її перебування сильно не міняються. Знаючи ці місця, Ви напевно повернетеся з багатим уловом. По-друге, взимку багато недоступних в теплу пору року озера стають доступними. Причому, настільки, що дістатися до них не зможе хіба, що повний ледар. Основний зимовий улов – окунь. Рідше при підлідному лові попадаються сиг, щука, минь. У північних регіонах країни можна розжитися гольцем і харіусом.

У будь-якому випадку, де б Ви не стали ловити рибу, Вам буде потрібно придбати ліцензію. Коштує вона не дорого – до 10 євро за добу. Але може сильно варіюватися від місця до місця. Подумати про це варто заздалегідь, щоб не було неприємного сюрпризу.

Туристам зазвичай рекомендують наступні місця для зимового лову: озеро Сайма – третє за величиною в Європі, загальною площею в 54 тисячі гектар. Розташовується озеро поблизу кордону з Росією, на південному сході Фінляндії. Зрозуміло, через великі розміри не так-то просто знайти «рибне місце». Взимку тут рекомендується ловити на зимову блешню і мережею під льодом. Особливість придбання ліцензії тут полягає в тому, що за стандартну вартість ліцензії Вам дозволять ловити не більше, ніж на дві штучні приманки. Зняти це обмеження можна, заплативши за подвійним тарифом. Вартість одного дня рибного лову – 5 євро, при оплаті за тиждень з Вам візьмуть 8,5 євро, а на рік – всього 34 євро.

Крім зимової рибної ловлі, розташований неподалік центр відпочинку Саймаанранта представляє різні інші програми активного відпочинку. Особливо це корисно тим, хто виїжджає на підлідний лов разом з родиною, а сім’я не захоплюється такою формою відпочинку. Розміщення в готелях та котеджах, найближчий магазин риболовецьких снастей в місті Лаппбенранта, що в 22 км від центру.

Не менш цікавим для любителів зимового лову риби у Фінляндії буде озеро Хеютямеярві (часто рибалки ласкаво його кличуть Хеютсю). Найкраще тут ловити окуня. Звичайна вага вилову – 200-300 грам, хоча ходять наполегливі чутки, що окремі удачливі рибалки витягали з ополонки особин вагою до 1 кг. Непоодинокі й щуки, яких за один рибальський день можна витягнути до десятка. Відразу після встановлення першого льоду (особливо добре вони йдуть вже після встановлення льоду – у жовтні-листопаді) непогано ловляться і сиги. Як і окуні, звичайна вага особини – 200-300 грам, правда, досить часто зустрічаються і особини вагою до кілограма. Принаймні, такий улов не здається чимось незвичайним.

Середній улов на озері Хеютямеярві – в рибному місці – 20-30, іноді 40 окунів. Правда, вже в лютому улов, хоч і буває значним за кількістю, рідко буває істотним по масі. Іноді доводиться повертатися або з порожніми руками – настільки мала риба, або з мальками.

Скупе для зимової ловлі, але дуже гарне для газу місце вдає із себе озеро Сяркіярві. Озеро розташовується прямо на кордоні міста Тампере. Сюди часто заглядають місцеві рибалки. Озерце невелике. Обійти його кругом для професійного риболова не складе великої праці годин за п’ять. Уловом тут навряд чи вдасться сильно похвалитися – не більше 5-15 рибок за день. Зазвичай окуні, середня вага яких коливається між 50 і 100 грамами. Не густо. Правда, може і повезти, і тоді ви принесете додому улов у 30, а то і 40 особин. Загальною вагою кілограма на півтора-два … Набагато краще тут ловиться плотва.

Втім, навряд чи Вас Бог занесе в ці місця. Адже для туриста куди більш привабливі ті ж Аландські острови (що в перекладі з фінського означає Окуневі острови, що справедливо завдяки величезній кількості цієї риби в місцевих шхерах). Окунь – не єдине багатство Аландських островів – тут можна зустріти і судака, морську щуку, ляща, плотву. Завдяки багатій кормовій базі особини тут великі. Вважається що Аландські острови найкраще місце для зимової риболовлі не тільки у Фінляндії, але і у всій Скандинавії!

У столиці Аландських островів – місті Марієхамн – Ви знайдете різні розважальні заклади, місця постою і, звичайно ж, магазин для рибалок. Невеликі розміри островів дозволяють говорити, що весь сервіс розташований на відстані максимум 50 км. Міцний лід в цих місцях встає до кінця грудня. Товщина крижаного покриву досягає 40 см. Поблизу достатня кількість ліцензійних районів, завдяки чому не складно відшукати нове рибне місце.

Незалежно від того, на якому озері ви опинилися, від підлідної зимовий риболовлі у Фінляндії (як і в іншій країні) можна добитися більшого, якщо знати деякі особливості. По-перше, огляньте озеро – там, де спостерігається зосередження лунок ловилося найкраще. Пишу – ловилося, тому що рибна зграя може бути вже настільки наляканою і зрідженою, що ловитися не буде зовсім. По-друге, ознайомтеся з картою глибин. Окунь, як і інша риба, любить протяжні мілини. По-третє, пробуйте ловити на різних глибинах. Коли знайдете вдалу – запам’ятайте. Обов’язково обзаведіться теплим одягом, а особливо рукавичками і взуттям.

Не варто забувати, що зимова риболовля в Фінляндії – це не тільки підлідний лов. Є місця на річках, які не замерзають навіть у найлютіші морози, завдяки великій кількості порогів. Тут вода багата киснем, що привертає лососевих – а зустріч з ними завжди бажана для будь-якого рибалки. Прекрасні рибні місця можна виявити, наприклад, на річці Кюмійокі, хоча рибний сезон тут закінчується вже в жовтні.

Форель найкраще ловити на порогах Нюкялянкоскет (40 км на північний захід від містечка Міккелі). Рекомендується ловити нахлистом і спінінгом. Дозволена зимова риболовля, правда, зимовий період тут не самий довгий: риболовля дозволена з 3 листопада по 7 грудня і з 28 березня по 25 квітня. Допускається зловити тільки трьох форелей. Тутешня зимова риболовля – задоволення відносно дороге – 36 євро / добу по буднях і 40 євро по вихідних.

Перед приїздом сюди краще обзавестися власними снастями. Купити їх можна, втім, і тут. Але в найближчому магазині в місті Піексамякі вибір сильно обмежений. Якщо є бажання, то можна обзавестися місцевим інструктором.

Коротко розглянувши основні місця зимової риболовлі у Фінляндії, давайте трохи поговоримо про правила цієї самої рибної ловлі. Фінляндія більш цивілізована країна в плані чинного законодавства, а так само його дотримання. Не уникла й зимова риболовля вимог з боку держави. Але не впадайте у відчай, процес отримання дозволу на рибалку зовсім простий, а подекуди у дечому й зовсім відсутній. Наприклад, у більшості місць Фінляндії не потрібно спеціального дозволу на підлідний лов риби (на зимову блешню).

Це означає, що якщо в Ваш комплект рибальського обладнання входить тільки волосінь і гачок – то ніяких внесків не потрібно. Ловіть рибу на здоров’я і абсолютно безкоштовно! Інша справа, коли Ви використовуєте і інші пристосування. Тоді в обов’язковому порядку з Вас візьмуть плати за наступні «папірці»: свідоцтво про внесення державного збору на ловлю риби (у розмірі 15 євро на календарний рік і 5 євро на тиждень риболовлі) та квитанцію про оплату місцевої ліцензії на ловлю риби.

Перше свідчення можна оплатити через банківський автомат, електронним або банківським переказом. Свідоцтво повинно бути отримано ще до того, як Ви почнете рибалити. Відлік тижня починається з того дня, як Ви зробили оплату. Квитанцію обов’язково візьміть із собою на риболовлю. Збори не стягуються з осіб які не досягли 18 років, або вже перейшли рубіж у 65 років. Так само Ви вільні від оплати, якщо не берете участі в процесі лову, а лише спостерігаєте за ним.

Місцеву ліцензію можна оплатити двома способами. По-перше, її можна придбати у власника водного басейну. У цій ліцензії повинні бути вказані: дозволений спосіб лову, час і строки риболовлі. По-друге, придбання губернської ліцензії, що дає право на ловлю риби на території всієї губернії з використанням однієї штучної приманки, котушки і одного вудилища. Річна ліцензія обійдеться Вам у 27 євро, ліцензія на 7 днів лову – у 6 євро.

Так само існують деякі обмеження на рибалку взагалі, і зимову зокрема. Наприклад, заборонено ловити рибу в деяких місцях, на деякий час (так заборонена ловля раків на період з 1 листопада по 21 липня), існую обмеження щодо мінімального розміру виловленої риби. Для морського лосося це 60 см в довжину, для річкового лосося, форелі, кумжи, гольця – 40 см, харіуса – 30 см, судака – 37 см.

Ці правила не поширюються на Аландські острови, де діють власні правила зимової та літньої риболовлі.

Як бачимо зимова риболовля в Фінляндії – заняття популярне і гідне уваги. Велика кількість озер, невисокі вартості на ліцензії та дозволи, а головне величезний перелік допустимої до лову риби роблять її просто неповторною. Дійсно, в якій ще країні світу Ви зможете половити озерну, річкову і морську рибу буквально в двох кроках один від одного?


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла