Дамаск

Дамаск

Інформація про місто Дамаск

Столиця Сирії місто Дамаск розташована на висоті близько 700 м у підніжжя гори Касьюн в долині річки Барада, в самому центрі великого оазису Гута. Це одне з найдавніших міст світу.

Шлях у Дамаск – це дорога в глибину історії Сходу. Там, де знаходиться Дамаск, люди селилися ще в епоху палеоліту. Перші згадки про м. Дамаск відносяться до XVI століття до н. е.. Тоді Дамаск був під владою правителів Єгипту. У XI-VIII століттях до н. е.. місто було столицею Дамаського царства. За свою настільки довгу історію місто перебувало під владою Ассирії, Персії, Нововавилонського царства, світової держави Олександра Македонського, Візантії, арабів і турків. У 661 – 750 гг.Дамаск – столиця халіфату Омейядів. У 1943 році Сирія проголосила свою незалежність.

Погода в Дамаску відрізняється високою температурою з липня по вересень. Як і всі східні міста, столиця Сирії ділиться на старе і нове місто. Історія Дамаска – це період постійної зміни правителів та культур.

Стара частина розташована на правому березі річки і досі обнесена фортечною стіною.

У старій частині Дамаска багато історичних пам’ятників. Тут знаходиться Мечеть Омейядів. Її побудували в VIII столітті на місці візантійської церкви, яку в свою чергу спорудили на фундаменті храму Юпітера. У перші століття виникнення ісламу мечеть Омейядів у Дамаску була загальним храмом для мусульман і християн. Мечеті Дамаску – це зразки традиційної мусульманської архітектури.

Крім мечеті серед історичних пам’яток Дамаска можна назвати палац Аль-Азема. Його побудували в 1750 році. Він унікальний тим, що тут зосереджені зразки всіляких видів декоративного мистецтва Сирії.

Пам’ятки Дамаска – це мечеть дервішів Текке Сулейманійе. У цьому місті знаходиться мавзолей завойовника Салах-ад-Діна. Він витіснив хрестоносців з Єрусалиму. Кожен житель Дамаска повинен відвідати хоча б раз цей мавзолей. Фортеця нічим особливим не відрізняється від подібних споруд середньовіччя.

Цікаві криті ринки міста Дамаск. Тут можна купити інкрустовані столики, шаблі дамаської сталі, килими, страви, мідні глечики, традиційні східні кавоварки. Магазини Дамаска пропонують багатий вибір національного начиння і одягу, а також європейські зразки. Правда, нічні клуби Дамаска не можуть похвалитися шумним роздоллям і нестримними веселощами.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла