Антична вілла Арміра

Вілла Арміра – пам’ятка, яку слід побачити, побувавши в Болгарії, за версією ЮНЕСКО. Цей пишно оздоблений палац розташований серед гір у Східних Родоп. В 4 км на південний захід – місто Івайловград, практично на кордоні з Грецією. Назву віллі дала протікюча поблизу річка Арміра, яка є притокою Арда. Цей архітектурний пам’ятник був виявлений близько 1960 року.

Вілла була зведена ще в I столітті н.е., населена аж до кінця IV століття і була залишена приблизно в 378 році. Це єдина вілла римського періоду, яка чудово збереглася до наших днів на території Болгарії. Крім того, це також єдина вілла, що збереглася в межах провінцій Балкан, що колись належали римлянам. Встановлено, що вілла була населена не менше 300 років.

Відомо, що перший господар вілли – ніхто інший як спадкоємець царя Фракії, якому римське громадянство було даровано за співпрацю з Римом. Саме римська влада дали добро на будівництво розкішній двоповерховій вілли, яка була зведена в так званий “золотий вік” античності класичного зразка. Прослуживши близько трьох століть, згодом вона була розграбована готами і потім прийшла в занепад.

Проект вілли нагадує букву U, загальна площа – 3600 кв.м. У центрі комплексу знаходився імплювіум – басейн, який наповнювався дощовою водою. Оточував віллу мальовничий сад. 22 кімнати на першому поверсі, включаючи зал для урочистостей, приймальня господаря вілли, спальні та інші приміщення, а також сауна і римська баня. Другий поверх займали кімнати для жінок, дітей і прислуги, комори та інші господарські приміщення. Частина будівлі була опалювальною, оскільки взимку в горах було відчутно холодно. Залишки гіпокауста – античної опалювальної системи – фрагментарно збереглися до цих пір. Вілла особливо цінується через багаті і добре збережені античні мозаїки. Вони поєднують в собі не тільки римські, а й грецькі та фракійські елементи. Слід зазначити зображення-імітацію подвійної сокири – ключового символу влади фракійців.

Згідно з програмою «Регіональний розвиток», європейські фонди планують виділити більше 800 тисяч євро для відновлення унікальної будівлі.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла