Фінікійське царство

Руїни стародавньої держави – візитна картка сучасного Тунісу. Якби не Карфаген, то в поданні туристів так би і залишилася маленька країна на півночі Африки лише ще одним морським курортом з банальним набором з піщаних пляжів, зрешечених рядами шезлонгів, прибережних готелів, та ресторанів з відкритими терасами. А могло б не бути і Карфагена.

Страшно уявити, але виросла держава з крихітного клаптика землі, «заброньованого» на березі втомленою в дорозі мандрівної царицею Елісса. Місцеві жителі подарували їй у вічне користування ділянку в межах охоплення однієї бичачої шкури. Дама, звичайно, господарям подякувала, але про себе подумала, що честь їй надали аж ніяк не відповідну її високому статусу, і вирішила негостинних господарів покарати.

Всю ніч жінка трудилася не покладаючи рук, різала шкуру на дрібні і тонкі клаптики, сплела з них довжелезну мотузку, та й відгородила нею солідний такий шматок землі – треба ж було і свиту розмістити. З тих пір головна площа міста-держави так і іменувалася Бірса, що означає шкура. Зараз від неї залишилися одні руїни, але в них все ще можна розгледіти залишки будинків, вулиць і навіть каналізації.

Місто все більше розросталося, кораблі з фінікійськими будівельниками-гастарбайтерами причалювали до берега регулярно. Корінне населення така міграційна політика не особливо радувала, і прийшов вождь берберів до Елісса на дипломатичні переговори, та політкоректно так натякнув, що пора б і честь знати. Цариця, за тодішньою традицією, вирішили порадитися з богами. І напророкували їй, що держава нова тільки тоді на весь світ і на століття славитися буде, якщо засновниця його не пошкодує живота свого. Дивно, але Елісса не пошкодувала, та й гайнула в вогнище заради процвітання могутнього Карфагена.

Держава впала на початку першого тисячоліття. Але до цих пір стоять і мовчазно нагадують про страшні фінікійсько-римські війни колони давніх храмів, руїни амфітеатрів, уламки фортечних стін.

Сьогодні під час екскурсій в Карфаген мандрівникам пропонують відвідати музей римських мозаїк Бардо. У колишньому Палаці Султанів сьогодні зібрана, мабуть, найповніша колекція античних панно з кольорового скла. Багато експонатів датуються I-II століттям нашої ери, але є і більш «дорослі» екземпляри.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла