Заповідник крокодилів на острові Джерба

На острові Джерба​​, який належить Тунісу, розташований найбільший в Середземномор’ї заповідник крокодилів. Тут проживає більше чотирьохсот дорослих особин, причому рептилії завезли сюди з острова Мадагаскар.

У стародавні часи багато народів африканського континенту схилялися перед крокодилом, бо він вважався символом справедливості і мудрості. У наш час ситуація змінилася, зараз у багатьох куточках Африки крокодили повністю зникли, адже їх планомірно винищували заради дорогої шкіри. Щоб уникнути таких згубних тенденцій на острові Джерба​​, влада Тунісу прийняла рішення про створення на його території великого заповідника. Крокодилам тут створені прекрасні умови, в заповіднику вони мають можливість прожити довге і спокійне життя, адже їх не вирощують заради шкіри або м’яса. Основне джерело доходу заповідника – це безперервний потік туристів, що забезпечує крокодилів хорошим харчуванням, а працівників – пристойними зарплатами.

М’який клімат острова сприяє відмінному розвитку крокодилів. У спекотну пору вони плавають у водоймах заповідника, які тут є в достатній кількості, коли ж стає прохолодніше – рептилії вибираються на берег, щоб погрітися на сонечку. Існують на території заповідника також спеціальні басейни, обладнані підігрівом, де крокодили можуть комфортно себе почувати в холодні дні, адже погода в Тунісі в вересні часто буває мінливою.

Для туристів, яких тут завжди багато, над водоймами споруджені містки, з них можна зблизька спостерігати за життям цих небезпечних хижаків.

У заповіднику функціонує науково-дослідний центр, який створений для вивчення життя крокодилів і пошуку шляхів їх збереження. Рептилій вирощують в інкубаторах, причому, збільшуючи або зменшуючи температуру в них, працівники заповідника регулюють народжуваність особин чоловічої або жіночої статі. Крокодилячі ясла практично завжди переповнені малюками, тому, при бажанні відвідувачів, їх можуть навіть дати потримати в руках.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла