Музей Бардо: найцінніше зібрання античної культури

Важливою історичною та культурною пам’яткою Тунісу є музей Бардо , який був заснований в 1882 році. У цій будівлі , де раніше розміщувався палац беїв , зберігаються історичні цінності, що відображають усі епохи туніської історії. Тут можна побачити експонати , які стосуються періоду стародавнього Карфагена , пунічної , християнської , а також арабо-мусульманської епохи.

У музейному комплексі Бардо зібрана найбільша на планеті колекція римської мозаїки , що зображує сцени з життя жителів Стародавнього Риму. Найбільший її фрагмент , що зберігся до наших днів , становить п’ятдесят шість квадратних метрів. Знайдений він був в ході розкопок , що проводилися на околиці міста Сусс , доставлявся унікальний фрагмент мозаїки по частинах , при цьому дотримувалася найбільша обережність .

Стеля в залі , де розташована давньоримська мозаїка , прикрашена зеленим орнаментом із золотом. Причому зелений колір вибирався не випадково, бо він вважається знаком раю для мусульманського світу.

Стіни інших залів мають фрагменти мозаїки меншого калібру , але їх також відвідувачі можуть розглядати годинами , адже вони дійсно представляють собою шедеври античного мистецтва.

Зали музею прикрашають статуї , що належать різним епохам , більшість з них були знайдені в ході археологічних розкопок в різних частинах Тунісу.

Один із залів музейного комплексу Бардо ілюструє туристам таємниці колишнього гарему бея. У центральній частині залу розміщене величезне ложе , над яким височить балдахін , а стеля прикрашена майстерним різьбленням . Тут знаходяться мозаїчні картини , що мають античні сюжети.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла