Фортеця Егер

Серед відомих пам’яток Угорщини, історія яких бере свій початок у далекому середньовіччі, знаходиться фортеця Егер, що має численні вежі і високі стіни.

Фортеця розташована в історичному центрі Егера на Кріпосному пагорбі і служить головною визначною пам’яткою міста. Вона була побудована в XIII столітті з ініціативи Егерського єпископа.

На початку XVI століття фортеця була перебудована і придбала сучасні форми. Популярність прийшла до неї після боїв в 1552 року, коли захисники героїчно тримали оборону проти турків.

Неприємний і досить несподіваний сюрприз очікував війська Сулеймана Прекрасного біля Егерської фортеці. У 1552 році турецька армія чисельністю близько 40 тисяч осіб обложила фортецю, в якій сховалося близько 2 тисяч захисників на чолі з капітаном Іштваном Добо. Незважаючи на велику перевагу в чисельності, турки не змогли взяти фортецю і змушені були відступити після п’ятитижневої облоги, зазнавши важких втрат.

Нова турецька облога, розпочата в 1596 році, привела до падіння фортеці, Егер увійшов до складу Османської імперії, де був до 1687 року, коли турки були вигнані австрійською армією. У 1701 році в ході придушення повстання під керівництвом Ференца Ракоці австрійська армія підірвала частину стін Егерської фортеці, пізніше вони були відновлені.

В даний час Егерська фортеця є музейним комплексом. У будівлі єпископського палацу розташований музей Іштвана Добо і картинна галерея. Відкриті для відвідування туристами бастіони фортеці та підземні каземати. У фортеці похований письменник Геза Гардоні.

Про героїчні події можна прочитати в романі угорського письменника Г. Гардоні «Зірки Егера», за мотивами якого був знятий навіть художній фільм, який направив до стін Егера масу туристів, бажаючих доторкнутися до героїчної фортеці. Ознайомитися з багатовіковою історією цієї героїчної споруди можна в музеї, де зберігається багато експонатів, пов’язаних зі штурмом, а також список людей, які захищали цю фортецю. Все ж найбільш видовищним для гостей цитаделі завжди є подорож лабіринтами, де крім фрагментів середньовічних споруд можна побачити всілякі засоби захисту фортеці. У невеликому магазинчику можна купити оригінальні подарунки своїм друзям на згадку про відвідування фортеці Егер.

Екскурсію можна завершити дегустацією знаменитих угорських вин, якщо не пройти повз винний льох, що знаходиться на території фортеці або ж перевірити себе на влучність у лучному тирі.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла