Курорт Махдія

Махдія

   Махдія розташована в південному регіоні Тунісу і знаходиться на невеликому мисі, який виходить в Середземне море, утворюючи своєрідностей оазис із зелені і білого піску, який є візитною карткою цього розкішного курорту. Місто виникло в VIII столітті до нашої ери, за часів появи тут фінікійської колонії. За довгі епохи свого існування воно пережило немало славних моментів розквіту і важких періодів занепаду. У римські часи Махдія була великим торговельним центром Середземномор’я, а в 916 році халіф Убейд Аллах, родоначальник шиїтської династії Фатимідів, зробив місто столицею своєї халіфату. Саме в ті часи нинішній відомий курорт отримав своє сьогоднішнє назву, яка в перекладі з арабської означає «Спаситель». Протягом трьохсот років місто було гордістю арабського світу, перетворившись через якийсь час у піратський порт, який морські корсари вибрали через його вдалого географічного розташування та монолітних фортечних стін. В шістнадцятому столітті іспанські військові кораблі рознесли це піратське притулок, майже повністю знищивши місто. До цього дня, в старому районі Махдії можна виявити фрагменти середньовічних укріплень фортеці і побачити руїни багатьох інших будівель, які стали безмовними свідками творення великої історії.

   Розвиток туристичної інфраструктури почалося в Махдії дещо пізніше, ніж в інших регіонах Тунісу, що робить місто поки не дуже пристосованим до розгульного нічного життя і традиційного молодіжного проведення часу. В даний момент курорт є прекрасним місцем для пляжного відпочинку, а його символом вважаються кращі пляжі Середземноморського узбережжя в Північній Африці. Кількість готелів тут невелике, хоча всі вони непоганої якості, а номери мають чудові види з вікон. Туристична інфраструктура міста розвинена слабо, тому туристи спраглі веселощів і розваг, відравляються вечорами в Сусс або Порт-ель-Кантауї, повертаючись назад тільки рано вранці. Махдія – це яскраво виражений пляжний курорт, з прекрасними можливостями для занять водними видами спорту, дайвінгом та іншими захопленнями, пов’язаними з морем. Багатий вибір цікавих екскурсій вносить додаткову різноманітність в культурну програму перебування, а вишукана східна кухня дозволяє повною мірою відчути всі барви арабського світу на прикладі одного з його давніх міст.

   Особливий інтерес для любителів пам’яток представляє старий район Махдії, в який ведуть «Чорні ворота», відомі як «Скіфа-ель-Кахля». Поруч з ними знаходиться міський музей, в якому можна побачити національний одяг місцевих жителів різних років і насолодитися видом унікальних золотих прикрас. З історичних будівель виділяються мечеть Мустафи Гамза і фортеця Бордж-ель-Кебір, а також Каїрська площа і пунічне кладовищі. Медіна Махдії відрізняється своїм суворим виглядом і в той же час характерним східним чарівністю. Сувенірні крамнички, традиційні арабські ринки і оформлені під старовину місцеві ресторани, гармонійно доповнюють образ району, а його невисокі кам’яні будинки і бруківки ніби повертають гостей міста в далеке минуле, в часи царювання династії Фатимідів.

   Вдале географічне положення Махдії дозволяє туристам урізноманітнити свій кругозір мандрівника і крім тутешніх пляжів і розважальних закладів Порта-ель-Кантауї і Сусса, здійснити подорож до загадкового острова Джерба, познайомитися з визначними пам’ятками Монастіра або зануритися в повний веселощів, світ Хаммамета. До того ж звідси регулярно відправляються автобусні екскурсії в Сахару або до стародавніх руїн міста Карфаген. Оскільки цілими днями проводити час на пляжі досить нудно, багато туристів самі вирушають по просторах Тунісу, взявши напрокат автомобіль. Уздовж живописного узбережжя Махдії кожен день здійснюються морські прогулянки на яхтах, що дозволяють оцінити всю красу цих місць. Любителі дайвінгу і всього що з ним пов’язано, можуть пройти інструктаж і навчитися премудростям підводного занурення. І хоча підводні краси цього регіону не блищать різноманітністю, для початківців дайверів узбережжі Махдії підходить як ніяке інше. Те ж саме стосується і прихильників серфінгу, готових розсікати прибережні хвилі курорту протягом усього світлового дня.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла