Квітковий годинник в Женеві

Чудовими пам’ятками архітектури та музеями завжди дивує своїх туристів Женева, але все ж, незважаючи на те, що з ім’ям цього міста пов’язано багато пам’яток, його візитною карткою залишаються знаменитий квітковий годинник.

Англійський парк, де і знаходиться швейцарська пам’ятка, туристи, що відвідують цю країну, завжди включають в список обов’язкових екскурсій і це не дивно, адже видовище по-справжньому чудове і навіть екзотичне.

Поява квіткового годинника, як виявляється, було зовсім небезпідставною. Саме він є символом, що втілює майстерність годинникарів. Такої думки дотримувалися міська влада, але ось автор цього пам’ятника – відомий вчений Карл Ліней тлумачив мету створення свого дітища дещо по-іншому. У створеній конструкції він бачив предмет, який повинен був допомогти студентам університету розібратися в біологічних ритмах кольорів.

Для цього вчений кілька років присвятив вивченню таємниць флористики, перш ніж йому вдалося скомбінувати рослини таким чином, щоб вони радували своїм цвітінням протягом довгого часу.

Звичайно ж, над створенням квіткового годинника працював не тільки вчений, трудитися довелося садівникам, дизайнерам, флористам і, звичайно ж, годинникарям. Для того, щоб було кому доглядати за квітами, при міському департаменті було навіть створено спеціальний відділ, співробітники якого відповідали за ці зелені насадження. Догляд за квітковим годинником полягає у видаленні слабких рослин і негайної заміни їх на нові, а також знищенні бур’янів.

На циферблаті, що складається з восьми сфер, з приходом нового сезону змінюється колірна палітра. На оформлення великих і маленьких клумб знадобилося більше шести тисяч рослин. Все ж відвідувачів більше цікавлять стрілки п’ятиметрового циферблата, а точніше те, що змушує їх рухатися. Виявляється все просто – в рух їх приводить електронний механізм, надійно захований в землі. До речі, секундна стрілка цього годинника є найбільшою в світі.

Справедливості заради варто відзначити, що це далеко не перший квітковий годинник, адже прототипом для їх створення послужили ще давньогрецький аналог. Щось подібне в 1903 році світ побачив в місті Кальвіна. Так що женевський годинник, виготовлений в 1955 році, не можна назвати першим. Як би там не було, але сьогодні цей годинник, який об’єднав елементи дизайну та садівництва, є справжнім символом часовиї промисловості Швейцарії.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла