Музей Турецького і Ісламського мистецтва в Стамбулі

В одному з палаців Стамбула, який вважається унікальною пам’яткою архітектури, в травні 1983 роки для широкої публіки відкрилися двері музею Турецького і Ісламського мистецтва. Ця турецька пам’ятка, сьогодні є справжньою культурною скарбницею, яка колись виконувала роль резиденції Першого Візира Паргали Ібрагім-паші, яка в 1524 році дісталася йому як подарунок від султана Сулеймана I.

На жаль, інтер’єр палацу з роками втратив свій первинний вигляд. Причиною тому стала часта зміна господарів, а також тривале використання споруди в якості швейних майстерень, військових казарм і навіть в’язниці, але, не дивлячись ні на що, будівлю котра знаходилася в запустінні вдалося відреставрувати.

Перш ніж перед відвідувачами постане музей з найбільшим зібранням творів турецького та ісламського мистецтва пройде майже двадцять років кропітких ремонтних робіт.

Гордістю музею стала сорокатисячна колекція різних скарбів країни, які знаходили під час археологічних розкопок, багата колекція килимів, виробів з кераміки, а також унікальні рукописні книги і навіть безліч реліквій, знайдених в старовинних гробницях.

Усього в музеї сім відділень, в кожному з яких можна стикнутися з різноманіттям ісламської художньої культури. Так, наприклад, у відділі етнографії представлена ​​багата колекція предметів, зібраних з різних місць. Тут і знаряддя праці, і килимоткацькі верстати, одяг та інші речі, що широко використовуються в побуті.

У відділенні, де представлені художні вироби з дерева, можна побачити багато предметів османської і сельджукської епох, а от предметами інтер’єру, подарованими археологами, можна помилуватися у відділі кераміки.

Окрему увагу слід приділити килимовій експозиції цього музею, яка вважається однією з кращих не тільки в Туреччині, але і в усьому світі. Тут зібрані вироби різних епох, в кожному з яких проглядається свій неповторний стиль і орнамент.

Все ж найбільш привабливими в очах туристів залишаються експозиції, що проливають світло на особисте життя османських султанів.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла