Обеліск Феодосія: гранітний шпиль з тисячолітньою історією

Обеліск Феодосія, який був спочатку зведений біля Карнакського храму, подорожував по стародавньому світу, поки не опинився в турецькій столиці. Сьогодні обеліск із загадковими ієрогліфами є справжнім магнітом для гостей Стамбула, залишаючись однією з найяскравіших пам’яток міста.

Вчені припускають, що єгипетські ієрогліфи на величезному шпилі були вигравірувані між 1500-1400 роками до н.е. Обеліск з червоного граніту стояв нерухомо біля Карнакського храму протягом століть, поки в середині III століття римський імператор не наказав переправити обеліск через Ніл в Олександрію. Величезний артефакт залишався в Римській імперії всього кілька десятиліть, після чого обеліск Феодосії знову змінив своє місце положення. Цього разу кам’яна башта була переміщена в Константинополь.

Як говориться у відомій пісні, «Константинополь нині Стамбул», і саме в цьому місті до сьогоднішнього дня знаходиться Обеліск Феодосія. Варто визнати, що гранітний шпиль досить добре зберігся, якщо врахувати, що обеліск був зведений тисячі років тому. Стовпці ієрогліфів на кожній з чотирьох сторін обеліска зберегли свій обрис і легко впізнаються археологами. Піктограми на обеліску описують блискучу перемогу його творця Тутмоса III на річці Євфрат.

Сьогодні обеліск стоїть на бронзових блоках на суспільній площі, яка постійно заповнена музикантами, художниками, вуличними артистами і, звичайно ж, туристами, які, швидше за все, і не здогадуються про довгі подорожі кам’яної вежі.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла