Острів Джерба

Острів Джерба

   Острів Джерба є самим південним курортом Тунісу. Він розташований в затоці Габес, яка є частиною Середземного моря. Туристи, що приїхали на Джербу, зможуть відпочити на піщаних пляжах, насолодитися історичними пам’ятками острова і поспостерігати за зграями рожевих фламінго, яких на острові безліч. Готелі Джерби пропонують різні програми таласотерапії за досить доступними цінами.

   Джерба – острів з багатою історією. За давньогрецької легендою, саме на цьому острові німфа Каліпсо цілих сім років тримала в ув’язненні героя міфів Одіссея. Ще одна легенда пов’язана з кровожерливим піратом Дрогута Рєїса. У 1560 році він спорудив на Джербі жахливу вежу Бордж-ель-Рус, яка складалася з черепів п’яти тисяч християн, які хоробро билися за незалежність від іспанського панування. Ця вежа простояла до 1848 року, поки останки героїв битви не були перенесені на європейське кладовище. Згідно з легендою, в прибережних скелях до сих пір знаходяться незліченні скарби пірата, які він сховав тут під час свого кривавого походу.

   Головною історичною пам’яткою острова є найстаріша синагога світу Ель-Гриба. Тут зберігаються сувої священної Тори. На думку істориків, зведення синагоги відноситься до 6 століття до нашої ери. Про це свідчать останки стін і фундаменту стародавньої синагоги. Сучасний вигляд синагога отримала в 1920 році, коли була відбудована заново. На Джербі існує єврейська громада, якій як мінімум дві тисячі років. Проте в другій половині 20 століття багато її послідовники перебралися до Ізраїлю і Франції. Також на острові є єврейське кладовище і ще одна синагога Дкхтія.

   Столицею острова є місто Хумт-Сук, в якому знаходиться знаменитий форт Бордж ель-Кебір, який захищав місто від загарбників. У Краєзнавчому музеї міста зберігаються колекції традиційних костюмів, виробів з дерева, ювелірних прикрас і кераміки.

   Джерба – острів з багаторічною історією і дивовижною природою. Прогулюючись по вулицях острова, усипаним білосніжними будиночками, вам обов’язково захочеться повернутися сюди знову.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла