Анталія

Анталія – вируюче життям місто , де сонце світить 250 днів у році – вважається серцем Турецької Рів’єри. Візитною карткою курорту стали його дивовижні дрібнопіщані пляжі , чистота води і краси узбережжя. Саме завдяки ним Анталія стала одним з найпопулярніших курортів на всьому Середземномор’ї.

Клімат в Анталії середземноморський : літо тут спекотне , а зимові місяці м’які і теплі . Температура в січні складає приблизно +14 градусів , а в червні + 31 градус. Найбільш сприятливим часом для приїзду в Анталію вважається період з квітня по жовтень.

Піком сезону вважається період з травня по жовтень , однак в цей час туристів тут дуже багато, тому знайти хороші і недорогі номери буде досить складно. В інший час року знижки на проживання в готелях дуже великі , і цілком можливо підшукати місце в дорогому і престижному готелі за вигідною ціною.

Вартість проживання в численних хостелах Анталії коштуватиме близько 10 $ на добу , готелях міського типу ( 1 зірка) – від 10 $ на добу , номер в 2 – і 3 -х зірковому готелі коштує від 20 $ , проживання в готелях 4 та 5 зірки – від 50 $ на добу .

Музей археології

Анталійський музей – один з найбільш видатних археологічних музеїв світу. Він цікавий не тільки своїми експонатами , але й історією свого виникнення .

Першою будівлею музею стала відреставрована в 1922 році мечеть Алаеддін , звідки в 1937 році музей перебрався в мечеть Йівлі . Завдяки інтенсивним розкопкам предметів старовини ставало все більше і більше , кількість експонатів музею налічувала вже кілька тисяч. У 1972 році з’явилася нова будівля , після реконструкції якої , в 1982-1985 роках Музей Археології став одним з найбільших музеїв Туреччини і зайняв гідне місце серед видатних музеїв світу.

Мінарет Йівлі

Красивий і по – своєму унікальний мінарет був побудований в XIII столітті , в період правління сельджукського султана Алааддіна Кейкубада , поруч з християнською церквою , яку султан перетворив на мечеть. Розташований в самому серці міста , мінарет протягом століть є символом Анталії.

Мечеть , поряд з якою знаходиться мінарет , – найдавніший зразок багатокупольних споруд на території Антальї : її вінчають шість напівсферичних куполів. Сьогодні у стінах мечеті розміщена Галерея витончених мистецтв , в якій регулярно проходять виставки.

Калейчі

Якщо Анталія – ​​центр туристичної Туреччини , то район Калейчі – саме серце міста . Цей мальовничий старовинний квартал , навколишній порт , не так давно був відреставрований і перетворений на туристичний центр з численними готелями , ресторанами , магазинами і розважальними закладами.

Для знайомства з кварталом Калейчі не вистачить і кількох годин – настільки він загадковий і привабливий. Однак навіть побіжного погляду достатньо для того , щоб зрозуміти , що в цьому старовинному куточку галасливого сучасного міста як і раніше зберігається атмосфера далеких часів.

Будинок – музей Ататюрка

Після смерті Ататюрка його вілла була передана у приватне правління і в 1939 році перетворилася на вечірню школу ремесел для дівчаток і інститут для дівчат. У 1952 році вілла перейшла до Міністерства сільського господарства і до 1980 року служила як бюро одного з його управлінь. Нарешті , власником особняка стало Міністерство культури , яке відреставрувало будівлю і зробило її будинком – музеєм Ататюрка.

Медресе Каратай

Медресе Каратай , засноване як Школа Корана , було побудовано в 1251 році і знаходиться в районі Калейчі . Сьогодні в його стінах розташувався музей , в якому зібрані кращі зразки витончених сельджукських кахлів і кераміки. Портал і михраб ( молитовна ніша ) медресе демонструють майстерність сельджуків в мистецтві різьблення по каменю.

Мечеть Текелі Мехмет Паші , що стала в XVIII столітті найважливішою османською мечеттю міста , знаходиться в районі Калейчі , позаду Часової Башти.

Мінарет Кесик

В давнину на цьому місці височів античний храм , в 400 -х роках перетворений візантійцями в церкву Діви Марії . Стверджують , що в ній зберігалася ікона , написана самим Святим Лукою , а чудові візерунки кам’яного різьблення служили їй окладом .

У XV столітті османський принц Шехзаде Коркут , якого султан Байезід II призначив правителем Анталійської провінції Текке , перетворив церкву в мечеть П’ятниці . В кінці XIV століття , після захоплення міста , турки звели в Анталії Велику Османську Мечеть . У 1480 році Леонардо да Вінчі описав великий землетрус , що спіткав місто , під час якого Велика мечеть була повністю зруйнована. З цієї причини християнський храм був перетворений у мусульманський . На честь принца споруда отримала назву мечеть Коркута або Cami – i Kebir . Сьогодні про мечеть нагадують лише мальовничі руїни.

Поряд з мечеттю був побудований мінарет. У 1851 році в районі Калейчі спалахнула пожежа , під час якої мінарет був сильно пошкоджений – його верхню частину немов зрізало . З тих пір його часто називають «зрізаним » мінаретом .


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла