Ізмір

Ізмір

Інформація про місто Ізмір

Ізмір – велике місто, адміністративний центр на березі Егейського моря.

Ізмір є третім за величиною містом Туреччини, з населенням більше 3,5 млн. чоловік. У цьому промисловому мегаполісі розташований другий за розмірами і за значимістю, після столиці Туреччини, морський порт.

Історія міста корінням сягає в далеке минуле. Доведено, що ще більше 3000 років тому на цьому місці вже існувало поселення. Вважається, що, будучи одним з найстаріших міст світу, Ізмір є батьківщиною Гомера.

На перший погляд, перераховані вище факти ніяк не в’яжуться з образом сучасного Ізміру, з його архітектурою. Справа в тому, що в 1922 р. в місті вирувала страшна пожежа, після якої практично весь Ізмір був відбудований заново. Але все-таки дещо збереглося тут з більш ранніх часів. Символом міста Ізміра здавна вважалася вежа з годинником, розташована на площі Конак. Частинка історії стародавнього міста зберігається в Археологічному музеї. Північніше Ізміра розташоване село Бергама, де збереглися будови стародавнього акрополя, театру, бібліотеки, храму Трої і Діоніса. Тут розташоване одне з чудес світу – Вівтар Зевса – величезна споруда з мармуру, побудована у II ст. до н.е. і не так давно реконструйована. Поблизу акрополя знаходиться храм Асклепія, або Ескулапа – покровителя лікування.

Недалеко від Ізміру колись розташовувалася знаменита Троя. Зараз на цьому місці можна побачити збережені стіни і ворота. Зараз більше нічого не нагадує про велич міста, про його знамениту архітектуру. Навіть Троянський кінь – це сучасна стилізовка. Повну інформацію можна почерпнути, здійснивши візит до музею Трої, який тут розташований.

Відвідування Памуккале – лікувального центру, заснованого на термальних джерелах, відомих ще з давніх часів, вже давно стало обов’язковою програмою туристів. Завдяки вмісту вапнякових солей з лікувальними властивостями води Памуккале допомагають здійснити профілактику або вилікуватися від деяких недуг. Поблизу джерел збереглися руїни побудованих за часів Стародавньої Греції міст Гіерополіс і Афродісія. У Афродісія досить добре зберігся древній стадіон.

Ізмір швидко допоможе нагадати про життя в сучасному місті. Тут знаходиться безліч ресторанів, кафе і барів. Любителі шопінгу із задоволенням відвідують магазини Ізміра, не забуваючи про ринок Кемералти, де можна купити одяг, антикваріат та ювелірні вироби.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла