Великий Базар в Стамбулі може залишитися без даху

Фотографії, зроблені з повітря, показали, що дах історичного Великого Базару в Стамбулі серйозно постраждав від проливних дощів, що пройшли минулого тижня.

Тріщини, що з’явилися два роки тому на даху 553-річного базару, збільшилися після зливи, що пройшла в Стамбулі минулого тижня. Деякі місця даху довелося підпирати сталевими балками, щоб уникнути очевидного ризику їх обвалення.

Не тільки негода є причиною аварійного стану даху. Супутникові антени, кондиціонери, водяні баки навантажують її, також як і люди, які підіймаються наверх для їх встановлення чи для проведення ремонтних робіт.

У 2012 році на даху Великого Базару знімалася сцена переслідування для фільму про Джеймса Бонда «Скайфол», що викликало занепокоєння з приводу її можливого обвалення. Під час зйомок було пошкоджено 400-річна дерев’яна будівля на ринку, коли мотоцикли, проїжджали перед ювелірним магазином, пропустили поворот і врізалися в неї.

Муніципалітет району Фатіх оголосив у березні, що історичний базар буде підданий масштабній реконструкції, вартість якої складе 200 мільйонів турецьких лір.

Великий Базар в Стамбулі – один з найбільших критих ринків у світі. Тут є 22 входи, 64 алеї і 3600 магазинів. Це одна з найбільш впізнаваних і популярних пам’яток історичної частини Стамбула, яка привертає від 300 000 до 400 000 відвідувачів щодня.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла