Айсрізенвельт: найбільша крижана печера в світі

Неподалік від австрійського Зальцбурга в містечку Верфен всередині гори Хохкогель, яка є частиною Альпійського хребта, розташована крижана печера Айсрізенвельт, що вважається найбільшою в світі. Щорічно побачити цей дивовижний витвір природи приїжджають більше двохсот тисяч туристів.

Першим відкрив цю крижану печеру в 1879 році австрійський вчений Антон Поссельт, при цьому він досліджував лише перші її двісті метрів. Про існування печери, звичайно, місцеві жителі знали й раніше, але думали, що це вхід в пекло, тому боялися навіть наближатися до неї.

У 1880 році Поссельт детально описав свої дослідження, що стосуються печери Айсрізенвельт, на сторінках одного з журналів про альпінізм, але в той час мало хто звернув увагу на роботу австрійського вченого.

І тільки через тридцять років австрійський спелеолог Олександр фон Мерк уважно вивчив відкриття Поссельт, і в 1912 році він організовує експедицію в печеру Айсрізенвельт. Через два роки вченого вбивають на фронті, адже в цей час почалася Перша світова війна.

Його справу продовжують інші, все глибше вивчаючи крижану печеру. У 1920 році були прокладені перші маршрути для дослідників і відвідувачів.

У 1955 році з метою збільшення потоку туристів була споруджена канатна дорога, що дало можливість витрачати на підйом всього три хвилини, а не дев’яносто, як було раніше.

Печера в наш час відкрита для відвідувачів з травня по кінець жовтня, всередині температура зазвичай нижче нуля, тому туристам рекомендують одягати теплий одяг.

В ході екскурсії, яка триватиме протягом години, увазі відвідувачів пропонується зал Поссельт, якраз до цього місця досліджував печеру вчений, а також Льодяну набережну, що має висоту 25 метрів, замок Хіміра, Собор Олександра фон Мерка, де спочиває його прах, і Крижаний палац, що знаходиться на глибині близько чотирьохсот метрів.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла