Музей глобусів

До XIX століття, як правило, робили парні глобуси – глобус планети Земля і, відповідно, парний глобус зоряного неба. Сотні цих малих і навіть мініатюрних копій нашої планети знаходяться в австрійському музеї глобусів. Візит до музею глобусів у Відні – це можливість зробити крок назад у минуле, коли всі речі, включаючи наукові прилади, вміли робити з увагою і майстерністю. Мабуть, немає кращого способу дізнатися про те, як змінювалися пізнання людства про планету Земля і небесні сфери, ніж детальне вивчення цих старовинних глобусів ручной роботи.

Єдиний у світі музей, присвячений виключно колекціонуванню глобусів, вражає своєю кількістю експонатів. Більшість з них до заснування музею перебували у стінах Австрійської національної бібліотеки. Головний скарб колекції – це мініатюрна земна куля голландського астронома Геми Фрізіуса. Будучи виготовленим ще в 1536 році, він належить до числа найстаріших на планеті глобусів. Серед інших безцінних експонатів колекції можна не відзначити глобус Вінченцо Коронеллі, який був виконаний спеціально для імператора Леопольда I.

Австрійський музей глобусів був заснований в 1956 році завдяки старанням колекціонера на ім’я Роберт Хардт. Спочатку в стінах музею знаходилося 63 експоната, проте незабаром колекція значно розширилася і вже у вісімдесяті роки минулого століття налічувала 145 об’єктів.

Музей кілька разів міняв своє розташування. Зараз унікальна колекція глобусів знаходиться в палаці Молларда-Кларі. Сьогодні виставки музею включають і приватні колекції, які були передані сюди на тимчасове зберігання.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла