Вежа Еврика: найвища будівля Мельбурна

Вежа Еврика – це особлива пам’ятка Мельбурна. Хмарочос, висота якого становить 297 метрів, можна називати так лише тому, що він є найвищою будівлею австралійської столиці. Більше того, на 88-му поверсі хмарочоса знаходиться найвищий оглядовий майданчик в південній півкулі. Насолоджуватися красою Мельбурна туристи можуть з висоти 250 метрів.

Особливий інтерес у мандрівників викликає «Грань» – скляний куб котрий висувається, в якому можна відчути себе птахом, парячи в повітрі, при цьому спеціальні звукові та світлові ефекти створюють відчуття залученості.

Зведення Еврики почалося порівняно недавно – в 2002 році. Для того щоб звести найвищий хмарочос австрійської столиці, знадобилося 5000 тонн арматурної сталі, а також більше ста тисяч тонн бетону, при цьому витрати на будівництво хмарочоса склали понад півмільярда австралійських доларів.

Багато хто може подумати, що назва башти пов’язана з усім відомим вигуком Архімеда, проте це зовсім не так. Назвати хмарочос вирішили на честь повстання на копальні Еврика 1854. І, хоча в австралійському суспільстві є абсолютно суперечливі думки щодо цієї історичної події, конструктори вирішили проявити своє ставлення до неї на мові архітектури. Вікна верхніх одинадцяти поверхів покриті 24-каратним золотом, червона смужка символізує кровопролиття, а сині та білі кольори, які були використані при обробці фасаду, нагадують про кольори прапорів повсталих.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла