Аl-Muallaqah: Висяча церква в Каїрі

Найвідомішою коптською церквою в Каїрі вважається Висяча Церква (al-Muallaqah), назва якої перекладається як «Призупинення». Ще її називають храмом Пресвятої Діви Марії. Розташовується вона над фортечною стіною, а точніше, над її сторожкою, тому не дивно походження її назви. Паломники і мандрівники, піднімаючись сходами до церкви, називають її Церквою Сходів.

Спорудили Висячу Церкву в місті Каїрі в сьомому столітті, після чого вона піддавалася неодноразовим реставраціям, при цьому найбільш радикальна була виконана в десятому сторіччі при патріархові Авраамі. А вже в одинадцятому столітті Висячу Церкву визнали резиденцією коптського патріарха в Олександрії. Пізніше в церкві було проведено кілька коптських синодів.

Основною деталлю інтер’єру церкви є кафедра проповідника, яка датується тринадцятий століттям і виконана з мармуру. У храмі є ікона, написана ще у восьмому сторіччі, а центральним екраном святилища виступає іконостас, який датується дванадцятим століттям. Для його виготовлення було використано чорне дерево і слонова кістка, він декорований хрестами і орнаментами, а його основою є сім великих ікон.

Окрасою центральної стіни виступають красиві залізні ворота, які відкривають шлях у внутрішній дворик, а звідти по щаблях можна піднятися в саму церкву. Три дерев’яних дверей, які розташовуються на верхньому майданчику, прикрашені різними орнаментами, а також різьбленими фігурами. Оригінальна частина церкви, яка вважається найдавнішою, розташовується праворуч від сходів.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла