Блакитна діра: дивовижно красива і смертельно небезпечна печера

Недалеко від популярного серед туристів курорту Дахаб , розташованого в Єгипті , в акваторії Червоного моря знаходиться унікальна підводна вертикальна печера Блакитна діра. Ця яскрава природна пам’ятка єгипетського узбережжя , як магніт притягує до себе дайверів з багатьох куточків нашої планети.

На перший погляд , традиційний маршрут , що складається з занурення в прибережних водах і переміщення на відносно невеликій глибині вздовж коралового рифу , не представляє особливої ​​небезпеки навіть для дайверів-аматорів. Але це враження оманливе , бо водний коридор Блакитної печери має більшу довжину , ніж здається візуально.

Часто недосвідчені дайвери безвідповідально підходять до занурень в Блакитний печері , використовуючи лише один балон з киснем , тим самим вони наражають своє життя на небезпеку .

У пам’ять про людей , які загинули в цій підводній печері , на узбережжі встановили меморіал , але на ньому перестали встановлювати таблички , де відображуються імена загиблих , щоб не відлякувати відпочиваючих.

Хочеться відзначити і тих дайверів , які зуміли подолати Блакитну печеру без акваланга на одному диханні. До цього списку сміливців відносять австрійця Герберта Ніцше , Бівіна з ПАР , а також росіянку Наталію Молчанову та її сина Олексія . А канадець Вільям Трабрідж зумів подолати цю відстань навіть без гідрокостюма і ласт .

Що стосується названа печери , то отримала вона її за свого дивного небесного кольору , ваблячого красою. Але місцеві жителі не ризикують плавати в цьому місці , вони його називають проклятим .

З цього приводу існує навіть легенда , згідно з якою дуже давно шейх наказав утопити тут свою дочку , бо він дізнався , що під час його відсутності , донька грішила і топила своїх коханців , приховуючи таким чином зв’язки її  які порочать. Перед смертю дочка шейха сказала , що буде забирати на морське дно всіх , хто наважиться заплисти в Блакитну печеру. Але ці містичні перекази не лякають любителів підводного плавання , щорічно тисячі дайверів підкорюють ці небезпечні глибини.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла