Храмовий комплекс цариці Хатшесуп

Унікальний у своєму роді храмовий комплекс цариці Хатшесуп, архітектура якого не типова для більшості єгипетських храмів, розташований у підніжжя Дейр-ель-Бахрі. Можливо, причина відмови від архітектурних канонів, типових для єгипетського суспільства того часу, криється в тому, що жінка-фараон в історії Стародавнього Єгипту є швидше за все винятком із правил.

Що стосується Хатшесуп, то вона всю повноту влади в єгипетській державі сконцентрувала після смерті свого чоловіка фараона Тутмоса II, який правив країною сім років. Будучи регентом малолітнього правителя, жінка-фараон зуміла впродовж п’ятнадцяти років бути повноправною володаркою Єгипту, причому цей часовий відрізок є одним з найяскравіших в історії єгипетського суспільства.

Цариця Хатшесуп прославилася переможними військовими компаніями, ефективною реформаторською діяльністю і грандіозними будівельними роботами, які охопили майже всі області Стародавнього Єгипту.

Храм, споруджений на честь Хатшесуп, розташований на території фіванського некрополя, при цьому він віддалений від інших споруд. Дорогу, що веде до нього, охороняють сфінкси, розписані яскравими фарбами. Окрасою цього унікального архітектурного комплексу свого часу був чудовий сад, де росли екзотичні чагарники і дерева, тут же розташовувалися два штучних озера, наповнені священною водою.

Храм Хатшесуп, згідно із заповітом цариці, був вирубаний в вапнякових скелях, при цьому яруси цього величезного архітектурного комплексу з’єднуються дорогами. Внутрішнє оздоблення храму прикрашає безліч розписів, які оповідають про життя Стародавнього Єгипту і про богів, шанованих у ті далекі часи.

Як стверджують дослідники, цариця все життя сумнівалася в законності своєї влади, не дивно, що в храмі присутня велика кількість сюжетів, що розповідають про історію народження Хатшесуп, причому її ототожнювали з божеством.

Після смерті цариці до влади прийшов фараон Тутмос III, який ненавидів свою покійну мачуху Хатшесуп, тому її ім’я було піддане анафемі, а її досягнення хроністи приписали новому фараону. І лише храм, споруджений на честь жінки-фараона, не чіпали, він стає з часом важливою пам’яткою Єгипту.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла