Дивовижний старовинний і найрозкішніший замок Де Хаар

Замок Де Хаар

Є в Голландії прекрасне місто Утрехт, і в місті тім стоїть гарний і старовинний замок Де Хаар. З одного боку він старовинний, так як був побудований в 14 столітті, а з іншого, більш ніж навіть сучасний, якщо врахувати, що його зовнішній вигляд, завдяки якому він вважається самим розкішним замком у Нідерландах, він отримав в кінці 19 століття.

Що відносно глибин історії, то 14 століття, це всього лише той час, в який з’явилося перше згадування про цей замок. Вся основна робота була проведена за замовленням його власника в кінці вищезгаданого 19 століття. Тоді його власником був барон Етьєн ван Заюлен ван Найевелт ван де Хаар, який і звернувся до знаменитого на той час голландського архітектора Кайперсу з проханням про відновлення родового гнізда. В остаточному підсумку замок набув настільки ж дивовижний і вигадливий вид, як і ім’я його господаря.

Багато замків Голландії можуть позаздрити цьому диву архітектури, особливо якщо врахувати той факт, що на той час, коли замок Де Хаар придбав свій і по нині абсолютно безпомилково впізнаваний вигляд, королівська сім’я, і ​​то жила скромніше. Згідно історії цього питання, проблем тоді з цим, ніби як не виникло, а якщо і було щось, то воно не вийшло далі кімнати для королівських пліток. Хоча приводів було пре достатньо.

Подумайте самі, ну де ще в світі ви побачите в холі замку, саркофаг, який би використовувався господарями замку, уявіть собі, просто в якості холодильника, та ще й яким способом: під час знатних прийомів, цей саркофаг, просто наповнювали колотим льодом і клали туди пляшки з шампанським … Та й оточення всієї цієї історичної та архітектурної пам’ятки Голландії, теж виглядає все дуже не слабо. Під час відновлення, а точніше сказати ультра модернізації старого замку, сюди було привезено зі всієї провінції близько 7 тисяч дерев, вік яких в обов’язковому порядку становив не менше 40 років, і все це для того, щоб створити відчуття «дорослого», вікового парку, а сільце Харзяюленс  яке знаходилася поруч, не одну сотню років, було вирішено, просто перенести на кілька сотень метрів далі – ніби як, для того, щоб не заважало. Парк цього замку, як сама Голландія, так, власне, і весь світ, неофіційно називають Маленьким Версалем (Франція). Зрозуміло, при таких фінансових вкладеннях не обійшлося і без історій з боку, прищепити цьому місцю різні легенди про, так би мовити «домашніх» привидів власника і барона цього, як по тим, так і на наші часи, просто таки, астрономічного дітища.

Є навіть легенда, яка говорить, що по території замкового парку частенько прогулюється, як би щось вишукуючи, колишній власник замку, лицар Конрад, що потонув у середні віки в рові біля стін власного володіння. Що найцікавіше, так це те, що весь цей красень використовувався власниками, тільки в якості літньої резиденції, і це при тому, що меблі, і одяг лакеїв, і навіть, уявіть собі, дизайн посуду створювався спеціально, тільки для цього замку. У всьому плануванні замку закладено максимальний розрахунок. Все тут продумано до найдрібніших деталей, починаючи від розташування кімнат прислуги, розкішних залів і опочивалень і закінчуючи тим, що історію всього роду можна «прочитати» на стелі Лицарського залу. У всьому тут є своя унікальність і особливість, особливо якщо звернути увагу на той факт, що ось уже більше ста років атрибути перукарського салону незмінно розташовуються на своїх місцях.

Довгий час цей замок був закритий для відвідувань і лише тільки після Другої Світової війни, спочатку тільки парк, а потім і сам замок стали приймати відвідувачів. Взагалі родина ван заметушилася, у володінні яких замок частково знаходиться, і до цього дня, згодна була на його відкриття для загальних відвідувань, лише тільки на тій умові, що б на вересень весь замок і прилеглий парк переходили в їх повне володіння. Так воно і донині відбувається, так воно, можливо, буде і далі, а в решту часу красою своєї архітектури і інтер’єрів, а так само прилеглого парку замок Де Хаар може радувати будь-якого охочого, а таких знайдеться не мало, починаючи від учених істориків і архітекторів і закінчуючи простими туристами зі всього світу.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла