Тюльпанові поля: радість для очей і гаманця

Варто було в 1570 році з’явитися в Голландії перший тюльпанам , як відразу ж розпочався процес тюльпаноманії . Ніжні барвисті квіти можна було побачити скрізь: на вулицях , площах і полях.

Люди настільки захопилися розведенням цих ніжних рослин , що обзавестися новими цибулинами стало межею мрій , тому з кожним днем ринок потребував все більшої і більшої кількості тюльпанів . Коли вже дійшло до того , що попит в тисячі разів став перевищувати пропозицію , то не рідкісними ставали випадки , коли за деякі сорти тюльпанів люди платили до шести тисяч золотих монет. Посаг нареченої і то обчислювався кількістю цибулин. Для того щоб дістати гроші вони продавали все своє майно , землі , а іноді йшли навіть на зраду .

Приміром , одна цибулина рідкісного сорту Тюліп Брассері прирівнювалася за ціною до процвітаючої пивоварні. Природно , що такий « тюльпановий бум » породив величезні спекуляції.

Багато підприємців , що бажають швидко розбагатіти , відмовлялися від свого бізнесу на користь квітництва , не маючи при цьому абсолютно ніяких навичок у цій справі .

Звичайно ж , подібна авантюра вдавалася далеко не кожному. За кілька років просто божевільного ажіотажу , нарешті , вдалося врівноважити попит і пропозицію , що призвело до істотного зниження цін на цю продукцію. Таким чином , одні , більш підприємливі , наповнили свої кишені пристойними грошима , а інші залишилися з купою боргів.

З появою нових декоративних сортів , тюльпаноманія почне поступово знижувати свої позиції і лише наприкінці ХХ століття почнеться її новий виток. Сьогодні вирощування тюльпанів , яке в Голландії поставлено на промислову основу , стало найбільш розвиненим напрямом експорту країни.

До речі , саме в Голландії був виведений сорт першого в світі чорного тюльпана , якому дали назву «Роза Берле ».

Сьогодні дивлячись на різнокольорові поля , прикрашені тюльпанами і слухаючи про масштаби їх експорту , важко повірити про вируючі колись пристрасті навколо рідкісної цибулини того чи іншого сорту , але про шлях який пройшла цей квітка , пам’ятатимуть ще багато поколінь .


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла