«Джерело душ»: таємничі воронки з водою

Два величезних колодязя, розділених всього лише тонкою стіною з крихкого каменю – саме такою бачать туристи одну з відомих аргентинських пам’яток, звану «Джерелом душ» (Poso de las Animas). Знаходиться це диво природного походження в провінції Мендоса, неподалік від села Лос Моллес, і вже давно притягує до себе не тільки цікавих мандрівників і вчених-геологів, а й любителів стародавніх легенд і сказань.

Справа в тому, що, як і будь-яке незвичайне природне утворення, дві вражаючі своїми розмірами воронки, наповнені водою, вже давно встигли обзавестися цікавими легендами. Найвідоміше місцеве сказання свідчить, що колись давно в цих місцях індіанське плем’я аборигенів рятувалося від нападу ворогів. Люди бігли, поки не настала ніч, і в темряві втратили переслідувачів з виду. На наступний день найсміливіші з індіанців вирішили повернутися і подивитися, куди ж зникли вороги, і знайшли їх усіх втопленими в двох величезних воронках з водою, які невідомо звідки з’явилися за ніч. З тих пір це місце вважається священним, адже біля нього постійно плачуть душі померлих.

Наукова ж версія водостічних колодязів набагато прозаїчніша: воронки з’явилися в результаті провалу підземних пустот через постійне розмиття грунтовими водами. І, хоча поки ще колодязі розділені тонкою стіною, та й вона незабаром зруйнується, об’єднавши їх в єдине ціле.

Північний колодязь виглядає більш вражаючим: у нього дуже круті схили, які постійно обсипаються, і підходити до його краю досить небезпечно. Його діаметр становить приблизно 300 м, а глибина – 101 м, з яких 21 м заповнений водою.

Південний колодязь має майже такі ж розміри, але береги його не такі високі, та й покриті рідкісною рослинністю, тому він більше нагадує звичайне озеро. Правда, в залежності від погодних умов, колір і рівень води в Південній воронці може істотно змінюватися.

Особливо цікаво порівнювати воду одночасно в двох колодязях: в Північному вона, як правило, темніша, що створює воістину фантастичну картину.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла