Ломана піраміда

Ломана піраміда

Ламана піраміда була побудована в XXVI ст. до н. е.. і називається так через свою неправильну форму у вигляді ромба.

Вона розташована в Дахшуре, неподалік від Рожевої піраміди. Ще одною її відмінністю від всіх інших пірамід є другий вхід, побудований в західній стороні споруди хто і навіщо побудував цей вхід – до цих пір загадка. Тут також не був знайдений саркофаг, і навіть відсутні сліди його наявності. Дослідники пов’язують піраміду з фараоном Снофру, так як його ім’я було написане в кількох куточках піраміди.

Чим же можна пояснити таку незвичайну форму піраміди? На думку єгиптолога Людвіга Бурхардт, фараон помер раптово, і тому довелося добудовувати піраміду в прискореному темпі, змінивши кут нахилу стін. Існує ще одна теорія, відповідно до якої піраміда в Медуме будувалася спільно в Рожевою, але через її обвалення під час дощів було вирішено спішно змінити форму рожевої піраміди, щоб не повторилася така ж біда. Насправді ж форма була змінена через прорахунки в конструкції, для збільшення її міцності і уникнення обвалення.

Піраміда є центральним елементом похоронного комплексу разом із супутником і навколишньою стіною. Стіна веде до храму під назвою храм Долини, розташованому в 704 метрах. Від храму була знайдена ще одна дорога, що веде до іншого храму поменше. У цьому полягає ще одна унікальна особливість рожевої піраміди. Висота споруди – 105,7 метрів

У результаті дослідження з’ясувалося, що піраміда тричі перероблялася і добудовувалася. Спочатку, для підвищення міцності архітектори зменшили кут нахилу до 54 градусів, але незабаром будівництво знову зупинили. Кут був знову зменшений – на цей раз до 43 градусів, що дозволило знизити висоту піраміди і навантаження на внутрішні камери.

Усередині знаходяться два абсолютно не пов’язаних між собою приміщення – верхнє і нижнє, а також червоні лінії на підлозі і на стінах, походження яких загадкове. Розташування приміщень усередині схоже в палатами піраміди Хеопса. На віддалі в 55 метрів знаходиться піраміда-супутник для душі фараона. У Верхньому храмі проводилися культові обряди на честь Снофру.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла