Національний парк Тель-Хацор

Туристам, які бажають доторкнутися до витоків християнської культури, безперечно варто відвідати біблійний пагорб Тель-Хацор. Одна з головних визначних пам’яток Ізраїлю розташована на півночі країни в 6 км від міста Рош-Піна.

Якщо вірити історичним джерелам, то місцевість, що займає територію Тель-Хацора, заселялася ще в III тис.. до н.е. Власне кажучи, про таку дату появи перших поселень свідчать знайдені тут керамічні вироби степових кочівників, а також тексти Ебли, які датуються все тим же III тисячоліттям. Пізніші письмові згадки про місто вчені зустрічали в єгипетських папірусах (XIX в. До н. Е..), А також текстах Марі (XVIII в. До н.е.). У II тис. до н. е.. величезна територія площею близько 74 гектара залишалася центром культурного і політичного життя. В результаті регуляторних навал ізраїльтян, останнє з яких відбулося в XIII столітті, місто було остаточно зруйновано, і сьогодні мандрівники можуть спостерігати лише руїни колись славного міста Хацор.

Однак навіть у зруйнованому вигляді воно має величезну культурну цінність для сучасного Ізраїлю. Серед руїн міста можна розглянути укріплення часів хананеїв, міські ворота і стіни, а також безліч інших споруд, які були побудовані до часів правління царя Соломона. Також варто згадати ханаанський жертовник часів короля Ахава і залишки одного з перших прототипів міського водопроводу. З 2005 року Тель-Хацор був внесений до списку об’єктів культурної спадщини ЮНЕСКО.

Національний парк Тель-Хацор є місцем виявлення величезної кількості археологічних знахідок. Археологічні розкопки в цьому пагорбі ведуться з 1928 року і тривають донині. У 1992 році тут був виявлений фрагмент клинописного листа, датованого XVII століттям. У липні 2013 року в пагорбі Тель-Хацор студенти Єврейського Університету виявили фрагменти єгипетського сфінкса з написами на лапках, присвячених єгипетському фараону Місерінусу. У кібуці  Аелет-ха-Шахар сьогодні діє музей, присвячений усім археологічним знахідкам, виявленим в Тель-Хацор.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла