Три завіти Ізраїлю

Ізраїль

Якщо від слів “турецький базар” у вас трапляється напад ідіосинкразії, а в піраміді Хеопса ви вже цілком самостійно можете проводити екскурсії, з неодмінним заходом в “потрібні” лавочки місцевих закликальників, значить, настав час відкривати нові території для зимового пляжного відпочинку. Обов’язковими складовими якого найчастіше є не тільки наявність теплого моря, спекотного сонця, пальм, і маси інших належних до цього списку пунктів, але й швидке досягнення пункту призначення.

Уважно вивчаючи карту, звіряємо наявність регулярних вильотів і чартерів, кількість годин, яку потрібно буде провести в повітрі, перевіряємо яка в цей час року температура в далеких морях, характеристики пляжів, готелі … Вуаля! З чисто східною хитрістю, і з характерним акцентом, питанням-затвердженням відповідаючи на власне запитання виходить: “Що ж ви собі думали, не побувавши досі в Ейлаті!?”

Кажуть, що Ізраїль країна бідна на кольори. Що основні кольори країни – коричневий, сірий і бежевий. Але, дивлячись з ілюмінатора літака на місто розумієш, що Ейлат не цілком відповідає прийнятим стереотипам. Абсолютно синій, кольору справжнього моря, із зеленими оченятами високих пальм і білими острівцями будинків, – ось яким постає Ейлат що являється мандрівникові.

Аеропорт міста розташований так близько до прибережних готелів, що посадка кожного прилетаючого лайнера – атракціон для мліючих під гарячим сонцем Червоного моря відпочиваючих. Об’єктиви фотокамер всіх типів і розмірів націлюються на повітряне судно, намагаючись зняти сталеву птицю, пропливаючу над самими дахами численних готелів.

Дивно, але морем тут зовсім не пахне. Навіть у самої води на пляжі. Спочатку це здається дивним, – води є, солона, а звичного пряного аромату – немає. Справа в тому, що концентрація солей у ейлатській затоці, складова 4,1%, значно вище більш звичної середземноморської. Вода ідеальна для купання: температура круглий рік +22 градусів, сама тримає людину на поверхні, солона до гіркоти, але-на жаль – зовсім без запаху.

Історія сучасного міста Ейлат не так вже велика. Їй, як і всій ізраїльській державі, всього лише півстоліття. Дата заснування – 10 травня 1949 року, в той день війська зайняли прикордонний йорданський пост Ум-Рашраш. Тоді бійці бригади Голані вийшли на берег затоки через пустелю і підняли біло-блакитний “чорнильний” прапор. Через брак кращого на білому простирадлі банальної тушшю був намальований символ Ізраїлю – шестикутна зірка “Щит Давида” (Моген Давид).

Історія ж самого місця вимірюється навіть не століттями – тисячоліттями. Ейлат – це місце проживання і Цариці Савської, і біблійного Давида, батька Соломона, засновника в цих місцях мідних рудників. – Легендарних “копалень Царя Соломона”. Знаменита Аравійська пустеля – Арава – безпосередні околиці Ейлата. Тут же знаходяться най північніший кораловий риф, затока біля Червоного моря, де сходяться кордони трьох країн (Ізраїлю, Єгипту і Йорданії), дві гірські системи по краях затоки. Навіть знаменита Петра, стародавня столиця Набатейського царства, що вражає до сьогоднішніх днів своєю кам’яною архітектурою – і  розташований неподалік від Ейлата. Але – по інший бік кордону.

Ізраїль – країна трьох найбільших релігій світу. Це місце шанування юнацтва людства і сподівання на вищі сили. Ізраїль – це єрусалимські пагорби, Віа Долороса і Олійна гора, набережна Тель-Авіва і релігійні квартали міста основоположника Каббали – Цфата. І та ж сама країна – це арабські квартали і дивовижний, ніколи незабутній смак справжньої “шварми” (м’яса птиці з овочами і хумусом (товченим нутом з маслом) загорнутим в коржик). Ізраїль – місце поклоніння світових святинь і усвідомлення величини людських думок і можливостей, подиву настільки різним культурам, релігіям і їх проявів в повсякденному житті на одному невеликому клаптику суші.

Варто поїхати в Ізраїль, що б опинитися в Ейлаті. Але, сказавши “варто поїхати в Ейлат, щоб опинитися в Ізраїлі” – теж не помилишся.

Ейлат – абсолютно європейський курорт, з традиційним променадом, бутиками, ресторанами, пабами, декількома шоу-програмами. Мандрівників чекає величезна безліч атракціонів: пустельні сафарі, піші прогулянки по горах і передгір’ях, дайвінг і купання з дельфінами. Можна зупинитися і в помпезних п’ятизіркових готелях: Queen of Sheeba і HERODS, – і в більш економічних, які належать компанії FATTAL.

Кілька днів в Ейлаті залишають відчуття занурення в тягучий східний мед, який обволікають фісташки в традиційних місцевих кондитерських шедеврах. Вони те саме занурення в маслянисті води Мертвого моря, в яких протипоказано активно рухатися – треба просто лежати на спині і думати про те, як добре. Як поспішає вітер, спокійне море, яскраве сонце, неквапливі офіціанти в ресторанах, тривалі сніданки і абсолютно нескінченні вечері. Як дивно правильно влаштована ця багато в чому дивна, але мабуть по справжньому улюблена Всевишнім країна. Інакше, навіщо було це все затівати?


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла