Єрусалим

Єрусалим

Інформація про місто Єрусалим

Загальна інформація

Єрусалим (Jerusalem) відомий багатьом мандрівникам як “столиця трьох релігій”. Адже тут знаходяться святині християнства, ісламу, іудаїзму. Історія Єрусалиму нараховує багато століть. І всі вони наклали на місто незгладимий відбиток.

Історія

Вік цього найдавнішого міста наближається до 4000 років. У східній частині міста знаходиться святиня євреїв усього світу – стіна Плачу – уціліла стіна західної стіни, яка захищала колись Другий Єрусалимський храм. Перший храм був зведений царем Соломоном в 960 році до нашої ери, а в 568 році до нашої ери – зруйнований царем Вавилону – Навуходоносом, якийзахопив Єрусалим,. Будівництво Другого храму було завершене в 515 році до нашої ери, після повернення юдеїв в місто (яке тоді потрапило під владу перського царя – Кіра). Вершини розквіту храм досяг за часів правління царя Ірода (37-4 роки до нашої ери). Другий Єрусалимський храм був зруйнований під час Іудейської війни в 70 році нашої ери.

Клімат, географічне положення

Клімат в Єрусалимі сухий і спекотний влітку, дощовий і дещо холодний взимку. Гірничо-субтропічний клімат Єрусалиму відрізняється різким контрастом між денною та нічною температурами. Середня річна кількість опадів, здебільшого випадає з листопада до середини квітня, становить приблизно 560 мм. Взимку в Єрусалимі іноді випадає сніг, але тримається він, як правило, не більше доби. Традиційні «хамсин» (жаркі вітри з Аравійської пустелі) переносяться в Єрусалимі набагато легше, ніж, скажімо, в приморській частині країни.

Єрусалим розташований на неширокому плоскогір’ї в сідловині Іудейських гір, що протягнулася між гірськими вузлами Бет-Ель на півночі (вершина 1016 м) і Хеврон на півдні (вершина 1027 м). Через територію міста з півночі на південь проходить вододіл юдейських гір, що межують на сході з Іудейської пустелею, яка круто спускається до Йорданської долини і Мертвого моря. На заході гори обриваються в бік прибережної рівнини, що тягнеться приблизно на 35 км до Середземного моря.

Що варто відвідати

Старий Єрусалим особливо добре видно з оглядового майданчика, що знаходиться на масляній горі. Це найпопулярніша гора в Єрусалимі. Старе місто розташоване в самому його центрі. Оточене стінами, які остаточно здобули свій вигляд вже в 16 столітті, коли правив турецький султан Сулейман Прекрасний, воно приваблює туристів головною святинею. Це Храм Господній у Єрусалимі або Храм Гробу Господнього. З нього починається Єрусалим християнський. Цей комплекс включає скромну каплицю – Гроб Господній в Єрусалимі, ще храм Воскресіння, де зберігають частину від тернового вінця Ісуса Христа, а так само церква Святої Олени.

Здійснюючи паломництво в Єрусалим, варто відвідати гарну церкву Святої Анни. Вона була побудована в романському стилі ще в 12 столітті. Адже згідно з переказами від цього місця і далі по скорботному шляху Ісус ніс хрест. Неподалік знаходиться найбільш давня церковна споруда – склеп 5-го століття, розташований в грецькій православній церкві Святого Івана Хрестителя.

Серед мусульманських святинь виділяється Мечеть “Купол скелі” або мечеть Аль-Акса, найбільш відома мечеть в Єрусалимі. Її по праву можна назвати однією з візитних карток міста. Вона має золотий купол діаметром двадцять метрів, і його видно практично з будь-якого місця Старого міста. Це архітектурний пам’ятник у священній скелі, з якої вознісся в небо пророк Мухаммед.

Стіна плачу в Єрусалимі – найвідоміша іудейська святиня. Другий Єрусалимський Храм зруйнував в 70 році нашої ери римський імператор Тит. Це був скорботний день Єрусалиму. Зараз від храму збереглася Західна стіна, що носить Стіна Плачу. Це, власне, вже не стіна Храму, а залишки опорних споруд, зроблені Іродом Великим з метою зміцнення Храмової гори. Поїздка в Єрусалим немислима без відвідування цього унікального місця.

Взагалі, паломників і просто туристів приваблюють численні церкви Єрусалиму, монастирі Єрусалиму, де зберігаються унікальні ікони Єрусалиму. Багато туристів прагнуть пройти по Віа Долороса. Це Хресний шлях або Дорога скорботи. За нею пройшов Ісус Христос від місця, де йому винесли вирок, до Голгофи. Сьогодні канонізовано 14 зупинок на цьому шляху, і всі вони відзначені каплицями, церквами. Не дивно, що в якості пам’ятної речі мандрівники часто привозять свічки з Єрусалиму.

Готелі та ресторани

Поряд з дорогими ресторанами в Єрусалимі є і трактири, де їжа повільно готується на стилізованих жаровнях, і кафе, де любить сидіти молодь, ресторани національної кухні, а також кіоски з фаст-фудом і бари, які відкриваються у вечірні години. Для Єрусалиму характерний не тільки калейдоскоп смаків різних кухонь світу, але й різноманітні місця для ночівлі, починаючи з розкішних готелів, і закінчуючи недорогими молодіжними хостелами.

Шопінг

У Старому місті є ринок, де можна придбати керамічні вироби у вірменському стилі, красиві намиста, оригінальний одяг, розшиті подушки, барвисті вовняні килими, свічки і чудовий скляний посуд, а також численні сувеніри на будь-який смак.

Транспорт

Громадський транспорт в Ізраїлі зручний і за доступну ціну доставить вас практично в будь-яку точку країни. Ізраїльська залізнична служба забезпечує зручні та недорогі поїздки. Можна їздити і на таксі, але це значно дорожче, особливо якщо мова йде про міжміські поїздки. Тому краще користуватися маршрутними таксі, які перевозять порівняно великі групи пасажирів.

Зв’язок

Міжнародний телефонний код Ізраїлю – 972, код Єрусалиму – 02

Запобіжні заходи

В Єрусалимі можна отримати невідкладне лікарське обслуговування і першу допомогу від організації «Маген Давид Пеклом» (ізраїльський аналог служби «Червоного Хреста»). Професійне лікарське обслуговування надається в будь-який час доби.

Кращий час для поїздки

Найсприятливішими місяцями для пляжного відпочинку на Мертвому морі – квітень, травень і вересень, жовтень. Крім того, в Єрусалим прийнято їздити в якості паломництва в дні релігійних свят.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла