Гаага

Гаага

Інформація про місто Гаага

Гаага (Hague) – друге за значенням місто Нідерландів, неофіційна столиця країни. Столицею Нідерландів за Конституцією є Амстердам, хоча тут, в Гаазі, знаходяться уряд країни, частина посольств іноземних держав, довгі роки розташовувалася королівська резиденція нині покійної королеви Юліани. Тут же знаходиться декілька найбільших правових органів – Міжнародний суд ООН, Міжнародний арбітражний суд, Міжнародний кримінальний суд і багато інших організацій. Гаага – третє за кількістю жителів, після Амстердама і Роттердама, місто Нідерландів.

Історія міста почалася в 13 столітті, коли тут були побудовані перші графські маєтки. У 1230 році граф Флоріс IV збудував замок, тепер відомий як палацовий комплекс Бінненхоф (Binnenhof), а в 1248 році граф Голландії та король Німеччини Вільгельм II почав будувати тут для себе новий замок, що отримав пізніше назву Лицарського залу (Ridderzaal). Навколо замку стала рости село, яке, незважаючи на те, що було резиденцією графів, довгі століття, через перешкоджання сусідніх міст-конкурентів, не отримувало міські права.

В ті часи наявність прав міста давала селищам певні привілеї, в тому числі будівництво міських стін. Гаага, що мала до початку 19 століття вже кілька десятків тисяч мешканців, будучи третім за кількістю жителів населеним пунктом в Нідерландах, так і залишалася «селом», поки Наполеон Бонапарт, який захопив місто в 1806 році, не сприяв відновленню справедливості. З усіх кріпосних споруд у Гаазі був побудований тільки обвідний канал, а гроші, виділені на спорудження міських стін, пішли в підсумку, в 17 столітті, на будівництво Ратуші.

Незважаючи на те, що Гаага багато в чому зберегла свій середньовічний вигляд, місто досить сильно відрізняється від сусідніх Амстердама і Роттердама. Тут в набагато меншому ступені відчуємо істинний «голландський» дух – майже немає вузьких вуличок, немає бульварів, побудованих поверх колишніх кріпосних стін, зважаючи на їх відсутність, мало каналів, що для голландського міста практично неприйнятно. Внаслідок наявності численних міжнародних та урядових організацій Гаага придбала кілька пафосний імідж, що чудово гармонує з прекрасними королівськими резиденціями.

Разом з тим, в Гаазі є безліч місць, які припадуть до смаку всім гостям міста. У місті знаходиться безліч музеїв, у тому числі таких, яких ніде більше не побачити. Так, пам’яткою Гааги є Маурицхейс (Mauritshuis), виставка картин великих голландських майстрів живопису – Йоганнеса Вермеєра, Рембрандта і Полуса Поттера. Музей Gevangenpoort, розміщений у колишній в’язниці, пропонує всім бажаючим опинитися в середньовічній камері, а Панорама Месдаха (Panorama Mesdag) – це музей однієї картини: панорамне полотно 14 метрів заввишки і 120 метрів в довжину, намальоване художником Хендріком Віллемом Месдегом, являє набережну сусіднього містечка Схевенінген (Scheveningen) в кінці 19 століття, даючи повний ефект присутності. Сьогодні, до речі, Схевенінген – один з найпопулярніших пляжних курортів Нідерландів.

Побувавши в Гаазі, неодмінно варто відвідати Парк мініатюр «Мадуродам» (Madurodam), де під відкритим небом розмістилися сотні пам’яток Нідерландів.

Гаага славиться своїми концертами, фестивалями та святковими датами. Найпопулярніша подія – «Королівська ніч», що проходить з 29 на 30 квітня, коли всюди в місті проводяться концерти і масові народні гуляння з нагоди Дня народження королеви. Справжньою подією третій вівторок вересня стає відкриття сесії парламенту, на яке приїжджає королева Беатрікс, з 13.00 до 13.30 проїжджаючи вулицями міста в позолоченій кареті. Влітку в Гаазі проходить кілька великих фестивалів, серед яких індонезійський «Pasar Malam Besar» і Parkpop, крупний концерт поп-музики на відкритому повітрі.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла