Грац

Грац

Інформація про місто Грац

Грац (Graz) розташований на південному сході Австрії і є центром федеральної землі Штирія, а також другим за величиною містом країни. Його історія почалася 900 років тому, і сьогодні серед стародавніх пам’яток плекаються сходи молодого мистецтва. До речі, в селищі поблизу Граца народився Арнольд Шварценеггер.

Місто з незвичайною зеленою  473-метровою горою Шлоссберг («Schloßberg,« замкова гора »), що підноситься над червоними черепичними дахами. До початку XIX століття тут розташовувалася фортеця, зруйнована в 1809 році військами Наполеона. Збереглася Годинна башта Уртурм (Uhrturm) і дзвіниця з дзвоном, відлитим в 1382 році. Баштовий годинник зі старовинним механізмом відраховує хвилини, починаючи з 1712 року. Фортечні каземати нині перетворені на відкриту сцену. Піднятися до замку можна на фунікулері, чинному з 1894 року, на ліфті або пішки. Останнє рекомендується при спуску з гори, щоб побачити круті сходинки військової дороги, вирубані в скелі під час першої світової війни.

Почати огляд визначних пам’яток краще з трикутної площі Хауптплац (Hauptplatz) з міською ратушею XVII століття, прикрашеною бароковим декором і фресками епохи Відродження, а потім відвідати збройову палату. В Арсеналі зберігається найбільша у світі колекція історичної зброї та обладунків – понад 30 тисяч експонатів, найстаріші з яких датуються 1551 роком.

Живописна фортеця Бург з подвійними гвинтовими сходами, побудована в 1499 році в стилі пізньої готики. Сьогодні у фортеці, особливо барвистої на заході сонця, знаходиться резиденція уряду Штирії. Інша фортеця – Замок Еггенберг (Castle Eggenberg) XVII століття, стоїть на пагорбі на захід від Граца.

Цікава Глокеншпільплац (Площа церковного дзвону), де краще зупинитися в 11, 15 або 18 годин. У цей час у фронтоні відриваються дві віконні стулки, і під дзвін дзвонів вже сто років поспіль кружляє дерев’яна парочка в національних костюмах. Також варто відвідати Собор Святого Егідія (Cathedral of St. Aegidius) XV століття і Мавзолей (Mausoleum), споруджений в 1614 році. Інтер’єр замку – справжній шедевр архітектури бароко.

Щорічно в Граці проводиться знаменитий фестиваль Штирийська осінь (Steierischer Herbst), що охоплює сучасне мистецтво, музику та літературу.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла