Утрехт

Інформація про місто Утрехт

Утрехт (Utrecht) – місто в центральній частині Нідерландів, столиця однойменної провінції, четвертие за кількістю жителів місто в країні. Утрехт – місто з давньою історією, багатими культурними традиціями, безліччю архітектурних пам’яток. Тут також розміщується престол архієпископа, Утрехт – столиця Римсько-католицької церкви Нідерландів. Крім того, в місті знаходиться один з найстаріших у країні університетів.

Дата заснування міста зв’язується з будівництвом у середині 1 століття н.е. тут, на північних рубежах Римської імперії, укріпленої фортеці для захисту кордонів імперії від німецьких племен. Сьогодні на місці колишньої римської фортеці знаходиться центральна площа Утрехта, Домплейн (Domplein).

Фортеця була залишена римлянами приблизно в 275 році, і аж до 650 року про життя в цих місцях відомо дуже мало. Але вже з восьмого століття, після того, як в 690 році тут була заснована єпархія, Утрехт стає центром релігійного життя Нідерландів. У 1122 Утрехт отримує права міста, і в Середні століття тут, у центрі Утрехтської єпископії, будується безліч церков, серед яких особливе місце займає «візитна картка» міста, готичний Домський собор Святого Мартіна (Domkerk), який був закладений в 1254 році в місці розташування колишньої римської фортеці. Поруч з Собором височіє Соборна вежа яка перш належала йому (Dom Tower) – найвища (112,5 м) церковна вежа в Нідерландах.

Сучасний Утрехт – місто, де гармонійно поєдналося старе і нове. У місті збереглися оригінальні навіть для Голландії двоярусні канали – з часів середньовіччя вони пов’язані численними містками з прилеглими будинками, які перш служили складами – так вантажі швидше переміщалися з барж. Сьогодні перші яруси стали місцем, де розмістилися численні кафе і ресторанчики, а канали міста, як і всюди в Голландії, тепер місця відпочинку та приємних водних прогулянок.

Старий центр міста, розмістився навколо Oudegracht (Старого каналу), – місце, повне вузьких вуличок і затишних куточків, де можна знайти не одну антикварну крамницю з численними старовинними книгами і картами. Тут же розмістилося незліченне число магазинчиків, ресторанів, кафе і готелів.

У місті знаходиться безліч музеїв, серед яких особливо значущий Музей католицької церкви (Museum Catharijneconvent), картинних галерей, театрів. Серед визначних пам’яток Утрехта – унікальний Будинок Шредер (Rietveld Schröderhuis), внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, будинок, збудований в стилі хай-тек. Цілий рік в Утрехті проводяться всілякі культурні заходи. Концерти і виставки змінюють один одного. В кінці серпня місто наповнюється старовинною музикою епохи бароко і Ренесансу – в Утрехті проходить музичний фестиваль, подія світового масштабу, який приваблює безліч гостей з усіх куточків планети.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла