Сьогодні 57-ма річниця трагедії 9 березня 1956

Тбілісі

Сьогодні 57-ма річниця трагедії, що сталася в Тбілісі 9 березня 1956 року. Цим подіям передувала 20-й з’їзд Комуністичної партії Радянського союзу, на якому виступав з доповіддю Перший секретар ЦК КПРС Микита Хрущов. Доповідь стосувався культу особи (Сталіна).

Примітно, що після смерті Сталіна Союз радянських соціалістичних республік очолив Микита Хрущов і його однодумці. Вони визнали, що продовжувати колишній курс внутрішньої і зовнішньої політики неможливо і почали критику Сталіна. У Грузії виступ Хрущова на з’їзді Компартії призвів до найбільш гострої реакції. У країні його “програмне слово” сприйняли як образу грузинської нації. За виступом послідували демонстрації в Тбілісі та інших містах. Особливо активнию була молодь. Грузинські студенти влаштували по вулицях Тбілісі ходу з плакатами Сталіна. 7 березня до демонстрантів приєдналися і школярі. Число учасників у протестних виступах перевищило декілька тисяч. До демонстрантів приєдналася частина інтелігенції і батьки беручих участь в них молодих людей. 8 березня їх підтримали працівники різних заводів і фабрик Тбілісі.

Вимоги демонстрантів ставали все більш політизованими. З’явилася вимога незалежності Грузії. Для радянської влади протест і вимоги демонстрантів виявилися неприйнятними. Ставало ясно, що демонстранти не розійдуться.

Слід зазначити, що 7-9 березня 1956 року на акціях у Тбілісі з’явилися прокламації з вимогою незалежності Грузії. Одним з тих, хто готував і поширював ці прокламації, був 17-річний Звіад Гамсахурдіа.

Керівництво Радянського союзу визнало ці демонстрації і мітинги критикою офіційного політичного курсу. У Москві злякалися, що рух може прийняти більш широкий характер, у зв’язку з чим Микита Хрущов вирішив покарати Грузію. 9 березня 1956 в Тбілісі армія, використовуючи військову техніку, безжально розстріляла мирну демонстрацію. Була пролита кров безлічі безневинних людей. Членам сімей загиблих навіть не дали можливість оплакати загиблих.

Точне число загиблих до цих пір невідомо. За інформацією різних джерел, число загиблих склало від 100 до 1000 чоловік.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла