Вежі Сванеті

Життя ніколи не було легким в горах Кавказу. Кочівники з північних степів хотіли дістати в свої руки багатства Месопотамії, в той час як могутні імперії, в числі яких Римська, Перська і т.д., билися за верховенство тут. Все це ставало причиною численних воєн з місцевими жителями.

Свани – це етнічна підгрупа грузин, яка розмовляє на своїй власній  мові сванів, практикує кровну помсту і співає складні багатозвучні вокальні пісні. Саме свани є традиційними стражами гірських шляхів. Кожен домашній маєток сванів схожий на справжню фортецю, при цьому кожен окремий будинок має свої окремі фортифікаційні огорожі.

 Вежі Сванеті в один і той же час є житловими приміщеннями, укріпленими оборонними фортецями і, звичайно ж, цікавими пам’ятками гір Кавказу. Фортифікаційні споруди надійно охороняють їх власників, домашню худобу і все майно сім’ї, включаючи копії святих писань і стародавні ікони. Примітно, що більшість веж датується ще XII століттям, а деякі з них були зведені ще в минулому тисячолітті. Історики вважають, що подібні фортифікаційні укріплення свани використовували ще до того, як вони з’явилися деінде в Європі.

Останнім часом сім’ї сванів почали переїжджати в більш комфортні для проживання регіони. Однак у багатьох вежах досі живуть представники їх окремих етнічних груп. Приміром, у селі Чазхаші є, як мінімум, двісті таких веж. З 1996 року всі ці грузинські пам’ятки були включені в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Подібні поселення можна знайти в самих різних куточках Кавказьких гір, але більшість веж стародавнього грузинського народу сконцентровано в селищі Местіа, яке знаходиться в 128 метрах від регіонального центру Зугдіді. Ті, хто хочуть побачити вежі, можуть також з’їздити у віддалене село Ушгулі. Розташоване на висоті 2086 метрів, село Ушгулі є одним з найвищих гірських поселень.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла