Вардзія – печерне місто

Вардзія

У сьогоднішній статті мова піде про одну з найцікавіших пам’яток Грузії – печерне місто Вардзія. Стародавня споруда являє собою цілий комплекс коридорів і кімнат, видовбаних в кам’яній породі майже тисячу років тому. Печерне місто знаходиться на півдні Грузії, всього в 6 кілометрах від кордону з Туреччиною.

Мабуть, головною особливістю Вардзії є її відкритість і доступність. Відвідати її може кожен бажаючий, заплативши всього 2 долари. За ці гроші ви зможете не тільки подивитися на монументальну споруду, але і вільно поблукати по його підземним переходам! Крім того привертає до себе кам’яне місто своєї віддаленістю і дикістю. Туристів відносно мало, так що ви можете вільно вивчати місто, не натикаючись на кожному кроці на людей.

Історія Вардзії почалася в кінці XII століття. Тоді на троні Грузії сиділа цариця Тамара (1184 – 1213 роки правління). Це була перша правителька країни, що для того часу було дуже незвично. Так чи інакше, правління Тамари сприяло процвітанню Грузії, а культура країни переживала справжній світанок. Саме тоді правительці і прийшла ідея про будівництво монастиря в горах, проте втіленню цього задуму могли перешкодити монголи …

Щорічно на місці наміченого будівництва спалахували різні військові конфлікти, а на каравани, що проходили тут, постійно відбувалися напади. Незабаром початкові плани Тамари змінилися, а монастир поступово перетворився на укріплене печерне місто.

Вардзія являє собою справжнє підземне місто з безліччю тунелів, сходів і провулків. Усередині скелі знайшлося місце не тільки для монастиря, але і для декількох бібліотек, лазень і безлічі житлових будівель. Справжній мурашник! Всього в Вардзії налічується понад 600 різних приміщень, які простягнулися вздовж гори на відстань більше кілометра, а весь підземний комплекс сягає в глибину гірської породи на 50 метрів! Всього в печерному місті 13 поверхів, і до кожного проведено водопровід.

У разі нападу ворогів, в місті-фортеці могло одночасно сховатися до 20 тисяч чоловік, а завдяки трьом потайним ходам грузинські війська могли наносити несподівані удари по силам супротивника!

У центрі печерного комплексу знаходиться храм Успіння Пресвятої Богородиці. Тут можна подивитися на декілька красивих фресок, датованих 12-13 століттям. Серед фресок особливо цікаві зображення царя Георгія і цариці Тамари. За деякими відомостями саме в цьому храмі знаходяться останки останньої.

Довгий час печерне місто знаходилося в запустінні, проте в кінці минулого століття Вардзію знову відновили, а чернече життя в ньому оновилося. На даний момент в монастирі стародавнього міста проживає близько 10-15 ченців.

Дістатися до Вардзії можна з Ахалкалакі (місто на півдні Грузії). До печерного міста ходить автобус і маршрутки, так що доїхати до місця не складе труднощів. Дорога до Вардзії досить погана, так що приготуйтеся до тряски. Якщо надумаєте оглянути древнє місто не тільки зовні, але і всередині варто обов’язково взяти з собою ліхтарик, так як в більшості коридорів і приміщень Вардзії панує непроглядна темрява.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла