Грузія очима українських туристів

Грузія – країна з безліччю легенд. Одна з них свідчить , що коли Бог розподіляв між народами землі , грузини були зайняті застіллям з нагоди створення світу. Піднявши тости , вони все ж прийшли. Але з’ясувалося , що вони спізнилися. Тоді грузини сказали : “Вибач , дорогий , запізнилися : ми пили за твоє здоров’я ” . Бог подумав і сказав: ” приберіг я тут для себе шматочок землі , але за вашу безпосередність і прямоту віддаю його вам ! Пам’ятайте , що земля дуже красива і ні з чим не порівнянна , і люди будуть в усі віки захоплюватися і милуватися нею ” . Сотворилося так , як сказав Всевишній . Ось вже багато століть всі схиляються перед красою маленької , але гордої країни.

Погодьтеся , цікава легенда? А скільки таких вам доведеться вислухати під час подорожі до Грузії ! Не злічити !

1 . Сакартвело – саме так називають свою країну грузини. Походить це слово від назви народу , який проживав на території нинішньої Грузії – картвели . Слово ” Грузія ” же в нашу мову прийшло в XVII – XVIII столітті від арабського ” ​​Гурджістан ” .

2 . У Стародавньому світі Грузія та Іспанія називалися однаково – Іберія . А мова басків ( народу, що проживає в Іспанії ) дуже схожа на грузинську .

3 . Грузія прийняла християнство набагато раніше України . Ще в 319 році.

4 . У грузинській мові немає як такого наголосу , тільки на певному складі підвищується тон . Також в грузинському немає заголовних букв , відсутній чоловічий і жіночий рід (він визначається по контексту ) .

5 . У грузинській мові є слова із 8 приголосних підряд – გვფრცქვნის ( гвпртсквніс ) . Але це навіть не ” стеля ” – у відомому грузинському творі “Витязь у тигровій шкурі” використовується слово з 11 приголосними підряд – ვეფხვთმბრდღვნელი і звучить як – вефхвтмбрдгвнелі .

6 . Перед тим , як вимовите грузинське слово , переконайтеся в правильності його звучання. Адже можна опинитися в смішний ситуації , коли один неправильний звук кардинально змінює значення слова .

7 . У грузинській мові для називання чисел використовується двадцятирічна система . Щоб вимовити число між 20 і 100 , треба розбити його на двадцятки і назвати їх число і залишок. Наприклад: 33 – двадцять – тринадцять , а 78 – три – двадцять- вісімнадцять .

8 . Ще в грузинській мові всі відомі і рідні слова звучать так: ” мама” – це тато , ” діда ” – це мама , ” бебіа ” – бабуся , ” бабу” або “тато” – дідусь .

9 . На території Грузії знайшли останки перших представників роду людського. Вони були виявлені в 1991 році в Дманісі і датуються приблизно 1 млн. 770 тисяч років тому. Їм дали імена Зезва і Мзія .

10 . Російською мовою в Грузії розмовляють в основному люди старшого покоління. Серед молоді російська непопулярна, має дуже обмежене застосування. У горах нею взагалі ніхто не володіє . Зараз у країні англійська мова претендує на те , щоб стати другою офіційною в Грузії , діти вчать її у школах з першого класу.

11 . Грузія прагне стати туристичною Меккою для всього світу. Тому всі покажчики , інформаційні щити та таблички виконані грузинською та англійською мовами , навіть повороти на самі маленькі села .

12 . Час в Грузії випереджає київський на 2 години в зимовий період , і на 1 годину в літній період.

13 . Якщо ви в гостях добряче випили і не бажаєте сідати за кермо своєї машини , то спокійно викликайте патруль поліції , заздалегідь попередивши , що не хочете створювати аварійні ситуації на дорозі. У подяку за таку поведінку поліцейські доставлять вас і автомобіль до вашого будинку. І це все абсолютно безкоштовно .

14 . У грузинських багатоповерхівках дуже часто зустрічаються ліфти з оплатою або персональним ключем. Ліфти з оплатою – щоб піднятися , потрібно опустити певну кількість монет в механізм. Спуск безкоштовний .

15 . Одна з багатьох пам’яток Грузії – звішувати звідусіль білизну, яка грузини розміщують не на території балкона , а за його межами.

16 . Не дивуйтеся , якщо побачите в Грузії чоловіків , що цілуються в щічку. Адже по грузинській традиції при зустрічі всі цілуються.

17 . Центральне опалення є далеко не у всіх будинках Грузії. У селах і невеликих містечках люди гріються за допомогою грубок – буржуйок .

18 . Грузини не знімають вуличне взуття , приходячи в гості. Якщо ви це зробите , грузини можуть прийняти такий жест за неповагу до господарів . Ще гірше , якщо ви попросите кімнатні капці.

19 . Головна людина під час застілля в Грузії – тамада. За звичаєм , це або сам господар , або він обирає тамаду з числа гостей ( поважна людина ) . Врахуйте , що не можна перебивати тамаду , його слово – закон!

20 . Тости в Грузії – це святе. Ніхто не має право випити склянку вина , якщо по черзі перед цим не виголошено тост усіма людьми ( старшими ) , які беруть участь в гулянні .

21 . Якщо ви побачите , як грузини їдять м’ясо руками , знайте – це не від поганого виховання і поганих манер. У цій країні шашлик їдять руками , як би смакуючи його . Це відноситься і до національного блюда хінкалі . Куштуючи їх приладами , ви ризикуєте не тільки нерозумно виглядати , але і , проткнувши хінкалі виделкою , втратити саму суть цієї страви.

22 . Обов’язковим атрибутом грузинського застілля є тарілка із зеленню на столі. Кінза , базилік , тархун , зелена цибуля – ось що грузини обожнюють їсти з м’ясом.

23 . Сім’я для грузина – святе! Вони дуже дбайливо ставляться до батьків і друзів . А слово батька – це закон.

24 . У деяких регіонах Грузії збереглася традиція красти наречених. Тільки робиться це за спільним бажанням нареченої і нареченого.

25 . У Грузії дозволено зберігання зброї.

26 . У Грузії відмовитися прийти на весілля неможливо , так як це велика образа для запрошуючої сторони, і буває , що з неї і починається багаторічна ворожнеча двох сімей.

27 . У грузинів є дуже цікава традиція – всім жінкам вона б сподобалася. Всі родичі нареченого повинні обдарувати наречену золотом. І не доведи Господи , хтось забуде це зробити.

28 . Грузинські похорони – окрема тема. Це свого роду обов’язок кожного справжнього грузина . У селах всі жителі приходять попрощатися з померлим , приносячи з собою хто що може : їжу , гроші , вино.

29 . Грузію називають батьківщиною вина: саме тут знайдені найстаріші рештки винних глечиків і виноградної лози.

30 . У Грузії відмінний автостоп : вас підвезуть куди треба , потім ще й нагодують і дадуть нічліг , якщо це необхідно.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла