Грузинська кухня

Як же не відзначити грузинську кухню, яка  розійшлася далеко за межі цієї невеликої країни. Однак потрібно відразу зробити акцент на відмінностях. Як вся Грузія ділиться Сурамським перевалом на східну і західну, так і кухня Грузії буває західною та східною.

Так на західну кухню більшою мірою вплинули турки, а на східну – іранці. Тому і в наші дні ці відмінності помітні і збережені. Вони відносяться до основних продуктів, таким як м’ясо або хліб, а також до улюблених ароматів і спецій в різних частинах Грузії.

Якщо хочете порівняти страви та відчути смак справжньої Грузії, не обмежуйтеся однією кухнею. Тоді ви дізнаєтеся, що, наприклад, на сході їдять більше м’яса і в основному яловичину і баранину, а ось на заході вживають переважно курей або індичок, а м’ясо копитних їдять мало. А в західній Грузії готують найгостріші та пряні страви та соуси. Однак, загалом, грузинська кулінарія однорідна і вся відрізняється від інших кухонь своїми особливостями.

Будучи в Грузії, варто спробувати унікальне блюдо – бика на рожні. Це дивовижна м’ясна композиція! Як у казці: беруть тушу бика і в нього поміщають тушу теляти, в теля кладуть барана, в барана – індичку, в індичку – гусака, а в гусака кладуть качку, і в кінці – курча. Доповненням до цієї незвичайної страви йдуть найрізноманітніші трави: кінза, м’ята, базилік, червоний перець, цибуля-порей, часник, горіхи, естрагон, кориця, шафран. Уявляєте, як це має бути смачно?! Який аромат, яке соковите м’ясо. Смажиться це гігантська печеня на рожні, природно, на вулиці над великим вугільним насипом. Екзотика, та й годі!


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла