Атакама – сама суха пустеля в світі

Атакама

   Сама суха в світі пустеля Атакама бере початок від кордону Перу і Чилі і простягається в довжину на 1000 км в напрямку півдня. Вона розташована вздовж узбережжя Чилі в безпосередній близькості від Тихого океану – найбільшої водної поверхні планети. Велика частина пустелі знаходиться на дуже великій висоті в горах. Загальна площа – близько 105 000 км2. Це приблизно розмір штату Нью-Йорк в Сполучених Штатах. Вона в 50 разів засушливіше, ніж Долина Смерті в Каліфорнії. Неймовірно суха пустеля отримує в середньому 10 мм опадів у рік. У багатьох місцях дощ не випадає протягом декількох років. Деякі місця не бачили опадів протягом 400 років. Сонячна радіація дуже інтенсивна через високу висоти і розрідженої атмосфери. Можливість життя в деяких місцях дорівнює нулю, там немає кліщів або скорпіонів, хижаків і їх жертв. Повна стерильність.

   Багато здивуються, якщо дізнаються, що більше мільйона людей проживають в пустелі Атакама сьогодні (за даними впливового видання National Geographic). Вони зосереджені в прибережних містах, шахтарських селищах, рибальських селах і в містах-оазисах. Міжнародні команди астрономів розташовуються в прибережній зоні пустелі і досліджують космічний простір завдяки ідеально чистому небу. Фермери в крайніх північних районах пустелі вирощують оливки, помідори і огірки за допомогою краплинної системи зрошення, заповнюючи брак води за допомогою глибинних водоносних пластів. Ланцюг покритих снігів конічних вулканів живлять талою водою долини, оазиси і соляні лагуни, завдяки чому нащадки доколумбових цивілізацій (в основному індіанці аймара і атакаменьо) змогли якось пристосуватися до проживання таких суворих умовах, пасуть стада лам, альпака і вирощують сільськогосподарські культури.

   На відміну від звичайних пустель, таких як Сахара в Африці чи Мохаве в Каліфорнії, Атакама насправді має досить прохолодну середньодобову температуру, яка коливається в діапазоні від 0 ° C і 25 ° C. Хоча Атакама – сама суха пустеля в світі, але це зовсім не означає, що тут ніколи не випадає опадів. Ефект потепління над Тихим океаном в районі екватора змінює погоду в усьому світі і навіть у таких місцях, як сама безводна пустеля в світі, вірогідні дощі.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла