Що відбувається з пустелею Атакама?

Пустеля Атакама

Минулого літа дивовижні кліматичні зміни відбулися по всьому Західному узбережжю Чилі – пішов дощ. Для цих місць дощ є великою рідкістю, а так само завдає великої шкоди, так як люди до опадів просто не підготовлені. Дощ випав навіть у одній із самих сухих пустель світу – пустелі Атакама, про яку ми вже докладно розповідали. Повернемося туди знову, і подивимося, як глобальна зміна клімату вплинула на знамениту Місячну долину.

Для початку раджу Вам почитати про це місце в статті сама суха пустеля в світі. Кількість опадів, що випали за один раз у шість разів перевищили середньорічну норму для посушливого узбережжя Чилі. На верхівках гірського ланцюга Анд утворився метровий шар снігу, тоді як зазвичай тут взагалі не буває опадів.

Якщо Вам лінь читати докладну статтю про пустелю, розповімо коротко найцікавіші моменти. Атакама – абсолютна пустеля, що складається їх соляних часток, піску і потоків лави. У довжину вона розпростерлася на 1 000 кілометрів, а ширина становить 160 км. У деяких її частинах взагалі ніколи не реєструвався дощ, а метеорологи стверджують що з 1570 до 1971 рік тут взагалі не було ніяких дощів. Це не лише одна із самих сухих пустель, але ще і найстаріша, їй приблизно 10-15 мільйонів років. Це також досить холодна пустеля, Вам ніколи не стане тут жарко, так як середня температура коливається від 0 ° C до 25 ° C.

Незважаючи на те, що багато хто вважає Атакаму млявої рівниною, тут спостерігаються багато дивовижних зразків флори і фауни. Тут є і багаті рослинністю ділянки, де ростуть кактуси і папороті. А в басейні з солоною водою затишно почуваються фламінго. Через дощ який випав рослинності стало ще більше, виросло безліч диких квітів.

Пустеля досить популярна серед туристів і дослідників. Це місце ідеальне для астрономів, що вивчають зоряне небо. Тут знімають фільми про Марс та інші планети. До недавнього часу темп кліматичних змін тут був дуже повільним, що ж буде зараз, з такими глобальними змінами? Чи може трапиться так, що пустеля, що проіснувала 15 мільйонів років почне перетворюватися на оазис?

Останнім часом ще більших збитків пустелі завдає діяльність людини, видобувають тут багатющі природні ресурси, такі як мідь, куховарська сіль, нітрат натрію і солі йоду. З початку 1980 були запущені багато шахт, розпочалося будівництво доріг, прокладання водогонів. В область почали приїжджати люди – все це приносить проблеми, неминуче пов’язані з урбанізацією.

Отже, Атакама зазнає неминучі зміни – це і глобальне потепління з дощами і снігом, і вплив людини, загрозливий крихким екосистемам пустелі. Земля постійно змінюється, то що в минулому відбувалося протягом мільйонів років, сьогодні може трапитися лише за кілька десятиліть. На Землі ще залишилася одна не торкнута пустеля, яка і є самою сухою пустелею в світі – це Сухі Долини в Антарктиці. Причиною тому є вкрай віддалене розташування цього місця, що і рятує його.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла