Колорит Алжиру: традиції, менталітет і звички

Алжир

Місцеві жителі дуже релігійні, традиції і звичаї предків вони передають з покоління в покоління і до виконання ритуалів ставляться з великою повагою. Багато мандрівників відзначають, що городяни дуже не люблять фотографуватися. При вигляді камери або фотоапарата вони можуть просто відвернутися, а жінок в чорних хустках знімати і зовсім заборонено законом. Алжирці вірять, що фотографія може негативно вплинути на душевний стан людини і стати причиною фізичних захворювань. З тієї ж причини мешканці сіл не дозволяють фотографувати приїжджим домашню худобу, запевняючи, що у корів неодмінно зіпсується молоко, а птах і зовсім може тяжко захворіти.

Городяни дуже уважно ставляться до вибору одягу, жінкам недозволено носити відкриті або викликаючі вбрання яскравих кольорів. Що стосується приїжджих, то їм також слід поважати традиції місцевого населення і утриматися від яскравих викликаючих нарядів. Також не варто обговорювати з місцевими жителями їх зовнішній вигляд і акцентувати увагу на якихось культурних традиціях, дані теми для розмов вважаються табу.
Релігійні звичаї накладають масу обмежень на життєвий уклад городян. Так, алжирцям заборонено пити алкоголь, далеко не у всіх місцевих ресторанах його запропонують і гостям міста. Найважливішим релігійним святом є священний місяць Рамадан, протягом якого всі жителі дотримуються найсуворішого посту. З настанням світанку і до заходу сонця необхідно повністю утримуватися від прийому їжі. Тільки ввечері сім’ї можуть зібратися на вечерю, на столі зазвичай присутньо багато солодощів. Протягом дня люди приділяють багато часу молитвам, не дотримуватися посту дозволяється лише тим, хто тяжко хворий.

Під час відвідування старовинних кладовищ, які стали своєрідною архітектурною пам’яткою, можна помітити, що на надгробках не вказані імена і дати загибелі померлих. Поруч з кожним надгробком лежить лише жменька осколків – місцеві жителі і зараз дотримуються одного зі стародавніх звичаїв. При народженні немовляті купують красивий глиняний горщик, який він повинен зберігати все життя. Після смерті людини горщик розбивають і складають осколки поряд з місцем поховання, ніяких імен і дат писати на надгробку не прийнято.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла