Міст Васко да Гама

Міст Васко да Гама – канатний підвісний міст у Лісабоні над річкою Тежу. По обидві сторони до нього примикають віадуки (шляхопроводи) та під’їзні дороги. Разом з віадуками і проїзними дорогами довжина моста становить 17.2 км.

З появою моста значно зменшилося навантаження на інший міст в Лісабоні, Міст імені 25 квітня. Саме з метою розвантаження Моста імені 25 квітня в лютому 1995 року і було розпочато будівництво моста  Васко да Гама. А вже через три роки, в 1998 році, відбулося відкриття мосту, приурочене до 500-річчя з дня відкриття Васко да Гама морського шляху з Європи до Індії, що співпало з проведенням Експо-98, Всесвітнього ярмарку.

Через міст організовано 6-смуговий рух автомобілів. Обмеження по швидкості – 120 км / год, так само як і на автомагістралі, але за однією смугою обмеження по швидкості – 100 км / год. У вітряну, дощову або туманну погоду швидкість обмежується до 90 км / год. Кількість смуг на мосту збільшується (додаються ще 2 смуги), якщо кількість автомобілів, які перетинають міст щодня, збільшується до 52 000.

Міст складається із секцій: головний міст, віадуки (північний, центральний, південний і експо), під’їзні дороги (північні і південні). Передбачуваний термін служби моста – 120 років. Варто відзначити, що міст Васко да Гама в змозі витримувати силу вітру до 250 км / год і землетрусу в 4,5 рази сильніше відомого в історії Лісабонського землетрусу 1755 року.

З 2009 року проїзд по мосту в північному напрямку платний (у напрямку Лісабона). У південному напрямку проїзд по мосту безкоштовний.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла