Замок Торре де Белем

Перший носоріг, який ступив на європейську землю з часів Римської імперії, був дипломатичним подарунком з Індії. Після ста двадцяти днів морських подорожей екзотичну тварину висадили на португальському узбережжі, де якраз проходило будівництво замку Торре де Белем, який незабаром став символом епохи географічних відкриттів.

Вежа Белен є третьою фортифікаційною спорудою в системі оборонного комплексу Лісабона. Матеріалом для зведення башти-фортеці (в період з 1514 по 1520 рік) послужив місцевий вапняк. Замок Торре де Белем не тільки забезпечив захист прибережних кордонів португальської столиці, але й став яскравим елементом міської інфраструктури, який і донині є популярною португальською пам’яткою.

Замок прикрашає скульптура знаменитого носорога, що, до речі, є першим скульптурним зображенням цієї екзотичної тварини в Європі. Ще одна мається на Мадейрі, але вона створена набагато пізніше.

Будучи спроектованою архітектором Франсиско де Арруда, вежа-фортеця Белен є прекрасним прикладом мавританського стилю, риси якого можна простежити в багатьох архітектурних будовах Португалії.

У 1580 гарнізон, здавалося б, неприступної вежі Белен зазнав поразки від іспанських військ. Через деякий час, король Філіп II наказав знести «даремний замок» і побудувати на його місці потужний форт, проте ці плани так і не здійснилися. Надалі Торре де Белем використовувався в якості в’язниці, і тільки в середині XIX століття за наказом Марії II були реконструйовані ажурні фасади і ліквідовані казарми. Сучасний вигляд Торре де Белем – це результат подальших реконструкцій фортеці, яка сьогодні внесена до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла