Пам’ятник першовідкривачам

Пам’ятник першовідкривачам знаходиться в Белемі. Монумент стоїть недалеко від річки Тежу, звідки кораблі вирушали в наукові і торгові експедиції до Індії і на Схід. Монументальний ансамбль прославляє епоху великих географічних відкриттів Португалії XV-XVI століть.

Спочатку пам’ятник був побудований як тимчасова споруда і був приурочений до відкриття Всесвітньої виставки в Португалії в 1940 році. Ідея пам’ятника належить португальському архітектору Хосе Анжело Коттінеллі Тельмо і скульптуру Леопольду де Альмейда. У 1943 році споруда була знесена. У 1958 році уряд Португалії підтримав намір побудувати постійний монумент, присвячений великим відкриттям. У 1960 році був побудований новий пам’ятник, більший ніж його попередник 1940 року. При будівництві використовувався бетон і рожевий камінь, привезений з Лейрія, центрального регіону Португалії, а статуї були виліплені з вапняку, привезеного з Сінтри.

Відкриття нового пам’ятника було частиною святкування 500-ої річниці з дня смерті Генріха Мореплавця. Висота ансамблю, побудованого у вигляді каравели, досягає 52 метра. На носі каравели – фігура Генріха Мореплавця. З боків від інфанта розташовані фігури (16 з кожного боку), що зображують видатних осіб епохи великих географічних відкриттів. Серед них – монархи, вчені, картографи, художники, дослідники, місіонери і багато інших. Кожна фігура зображена рухомою вперед, на зустріч до незвіданого.

Всередині є виставкові зали, на ліфті можна піднятися наверх, на оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий вид на річку Тежу і вежу Белем. Перед пам’ятником з різних видів мармуру викладена “троянда вітрів” і мапа світу з траєкторіями і датуванням португальських морських експедицій, діаметром в 50 м.

 


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла