Замок Гімарайнш: зразок ранньої середньовічної архітектури

Історія величного замку Гімарайнш, який визнаний одним з семи чудес Португалії, починається з кінця десятого століття. Саме тоді за розпорядженням графині Мумадони Діаш була виділена ділянка землі для будівництва чоловічого монастиря. З метою  захисту монастирських володінь від нападів арабів і норманів, на вершині одного з довколишніх пагорбів був зведений замок.

Первісна конструкція замкового комплексу була досить проста: зубчаста башта-донжон була оточена масивними стінами. Пізніше замок, як нагорода за боротьбу проти арабів, став власністю короля Кастилії Альфонсо VI, який заснував в ньому свою резиденцію.

Саме у стінах цієї потужної оборонної споруди, як свідчить один з переказів, народився Афонсу Енрікес I, що став пізніше першим королем Португалії. Замок в часи правління Альфонсо VI був значно розширений і укріплений, він перетворився практично на неприступну оборонну споруду. Навколо ж кріпосних стін утворилося місто Гімарайнш.

Після смерті Альфонсо VI Гімарайнш стає епіцентром боротьби між його вдовою Терезою і сином Афонсу. Це кровопролитне протистояння в 1128 році завершилося перемогою армії Афонсу, після чого королівство Португалія проголосило свою незалежність від Кастилії.

У наступне століття стіни замку не раз витримували облогу ворогів, але до п’ятнадцятого сторіччя, коли з’явився порох і артилерія, замок поступово втрачав своє оборонне призначення. Пізніше його стали використовувати в якості в’язниці, одну з башт розібрали, щоб використовувати будівельний матеріал для спорудження церкви.

Але все ж, в кінці дев’ятнадцятого століття на території легендарного замку почалися реставраційні роботи, в 1881 році Гімарайнш за розпорядженням короля Луї оголошений історичним пам’ятником країни першого класу. А ще через століття цей величний замок був зарахований до національних пам’ятників Португалії.

У 2007 році в країні проводився конкурс «Сім чудес Португалії», перше місце португальці віддали архітектурному замковому комплексу Гімарайнш.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла