Сім фактів про Грузію для туристів

Грузія

У Грузії туристів приваблює неповторний колорит цієї країни. Ви зможете помітити його ще в аеропорту.

Факт перший: грузини привітні і гостинні

Про гостинність грузинів не чув тільки той, хто взагалі нічого не чув про Грузію. Особливо жителі сіл і маленьких міст з відкритою душею зустрічають будь-якого, навіть малознайомого гостя, пропонуючи йому всілякі частування. Продавці в магазинах і на ринках, співробітники музеїв, просто місцеві жителі, швидше за все, поцікавляться, звідки ви приїхали, і чи подобається вам в Грузії. А відповівши, що ви з України, ви нерідко почуєте приємне: «Ми любимо Україну!».

Грузія використовує свою репутацію для залучення ще більшої кількості туристів. Тому, перетинаючи кордон в аеропорту Тбілісі, від прикордонника ви отримаєте не тільки штамп в паспорт, але й побажання приємного перебування в країні і маленьку пляшечку грузинського вина.

Факт другий: увага до жінок підвищена

Якщо ви – жінка, то до вас в Грузії відношення буде особливим. Грузинські чоловіки приділяють українським дамам багато уваги. Не дивуйтеся, якщо водії будуть висуватися з вікон машин або зупинятися, щоб розглянути вас.

При цьому не хвилюйтеся: ніяких непристойних пропозицій ви майже напевно не отримаєте.

У більшості випадків грузини запропонують вам чаю, кави, пива, закурити, підвезти, піднести сумку – що завгодно, що теоретично може знадобитися вам в конкретній ситуації. Якщо ви погодитеся та приймете послугу, то це аж ніяк не зобов’яже вас до дій у відповідь, досить просто чемно подякувати.

Звичайно, багатьом жінкам така увага може бути незвичною і навіть неприємною. Якщо вам нічого не потрібно, і ви хочете залишитися одні, просто скажіть про це прямо. Правда, від пильних поглядів так просто позбутися не вдасться – з ними доведеться змиритися.

До слова, підвищена увага іноді дістається не лише жінкам. Грузини дуже товариські, особливо в маленьких містах і селищах. Іноземним туристам буде складно ухилитися від розпитувань місцевого населення. У цьому є плюси: від кого, як не від місцевих, найкраще дізнатися про цікаві місця і пам’ятки, розташовані неподалік, місцеву кухню, національні особливості, вивчити кілька слів по-грузинськи або навіть розпитати про політику. Якщо ж ви вже втомилися від постійної уваги, найпростіше уникнути її можна, зробивши вигляд, що не говорите по-російськи і по-англійськи.

Факт третій: водії люблять екстрим

Якщо ви – прихильник обережної їзди, і вам випала нагода їхати з грузинським водієм, краще не сідайте на переднє сидіння. Грузинські автомобілісти відрізняються особливим прагненням до екстриму на дорозі. По-перше, сигналити тут прийнято не тільки при появі перешкоди на дорозі, але з будь-якого іншого приводу. Грузини сигналять, обганяючи інші автомобілі на дорозі, побачивши знайомого, просто від нудьги або щоб не заснути на нічній трасі. Спілкуються між собою водії голосно, висунувшись з вікна автомобіля.

Інших водіїв прийнято обганяти. При цьому «конкурент», не бажаючий щоб його обігнали, може не тільки додати швидкість, але і виїхати на середину дороги, навіть на нічний гірській трасі в дві смуги і без освітлення. «Підрізають» водії теж регулярно: часто машини роз’їжджаються в парі сантиметрів одна від одної  на великій швидкості.

Факт четвертий: грузинська кухня – не тільки хачапурі

Побувавши в цій країні, не можна не спробувати хочаб найпопулярніші страви. Мабуть, найвідоміше блюдо грузинської кухні – це хачапурі. Насправді, видів цієї страви в самій Грузії кілька, але найчастіше готують два. Перший – звичайний хачапурі, закритий коржик з дріжджового або листкового тіста з сиром. Другий – аджарський хачапурі, який деякі грузини називають «справжнім» – це довгастий відкритий коржик з тіста з сиром і яйцем.

Інше відоме грузинське блюдо – хинкалі. Звичайно, краще всього їх їсти свіжими і гарячими, коли всередині страви є багато соку, саме він вважається найціннішим. Хинкал потрібно взяти за «ніжку» з тіста, перевернути, відкусити невеликий шматочок і випити сік. Після цього можна з’їсти весь хинкал, за винятком «ніжки».

Врахуйте, що в страви грузинської кухні додають досить багато спецій. Якщо ви не любите гостре, то деякі страви вам не сподобаються. Ще складніше вам доведеться, якщо ви не переносите, наприклад, кінзу, яку тут додають практично у все.

Звичайно, не можна не згадати про грузинські вина. Більшість з них зараз продаються в Україні, так що вам вони можуть бути знайомі вже до візиту в країну. У Грузії ж варто спробувати домашнє вино – його тут пропонують у ресторанах, і багато місцевих жителів роблять вино самі.

Особливо важливу роль відіграє вино під час грузинського застілля, про традиції якого варто сказати окремо. Під час застілля тамада вимовляє довгі тости філософського змісту, а вино п’ють зі спеціальних глиняних посудин, схожих на чашки або блюдця, а на великих застіллях – з рогу.

У міру розвитку застілля, чоловіки п’ють спочатку стоячи, потім стоячи на стільцях, а на піку веселощів стають навіть на стіл. Нерідко святкування переходить в запальні грузинські танці.

Факт п’ятий: Грузія – рай для курців

Для тих, хто не переносить тютюновий дим, перебування в Грузії буде кілька затьмарене. На відміну від України, палити тут можна скрізь: в залах кафе і ресторанів, лобі і загальних приміщеннях готелів, в туалетах в аеропорту (незважаючи на формальну наявність заборонних знаків), а в деяких випадках – навіть у транспорті.

І цією можливістю тут активно користуються. Курців в Грузії багато, найчастіше курять жінки та молодь. При цьому в більшості випадків курці навіть не дбають про те, щоб відійти на пару кроків убік від некурящих. Тому, якщо ви збираєтеся в цю країну, варто враховувати такий нюанс: вибирайте готельний номер для не курячих, кафе зі столиками на вулиці.

Факт шостий: в Грузії безпечно

Одна з важливих змін, що відбулися в Грузії після Революції троянд – це реформа міліції. Після того, як правоохоронців скоротили і найняли нових, міліцію в Грузії ніхто не боїться. Більш того, за рівнем довіри населення, міліція в цій країні займає друге місце після православної церкви.

Співробітники правоохоронних органів ввічливі, у них завжди можна дізнатися дорогу або попросити допомоги при необхідності. Злочинність в Грузії в останні роки також різко скоротилася. Місцеві жителі стверджують, що якщо забути сумку, скажімо, в парку на лавці, то повернувшись, ви знайдете її на тому ж місці. Заходячи в магазин, водії часто залишають авто відкритим, а ввечері можна гуляти по місту, не боячись піддатися нападу зловмисників.

Ще одна зміна останніх років яка кидається в очі стосується архітектури Грузії. В останні роки тут будують переважно будівлі в стилі хай-тек, тому сьогодні і Тбілісі, і Батумі, і Кутаїсі важко впізнати. У Тбілісі, наприклад, найбільший інтерес для туристів представляє Міст Миру, розташований в старій частині Тбілісі і з’єднує береги річки Кура. Вночі він, як і весь старий центр міста, яскраво висвітлюється і виглядає вражаючи.

У Батумі найпопулярніша архітектурна новинка – статуї Алі і Ніно, які символізують закоханих героїв книги Курбана Саїда: азербайджанського молодого чоловіка і грузинську княжну. Вночі фігури не тільки світяться, але і рухаються так, ніби закохані спочатку зливаються в поцілунку, а потім і зовсім об’єднуються в одне ціле.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла