Сухумі

Сухумі

Інформація про місто Сухумі

Загальна інформація

Сухумі – столиця Абхазії, древнє місто, розташоване на березі Чорного моря в красивій тихій Сухумській бухті. Пишна субтропічна рослинність, сприятливий клімат, велика кількість мінеральних джерел, галечно-піщаних пляжів з чистою морською водою робить Сухумі важливим курортним центром.

Історія

Перші поселенці на території Абхазії з’явилися на північно-східній околиці Сухумі: на схилах гори Яштуха. Місто було засноване на місці поселень в VI ст. до н.е. стародавніми греками і назване Діоскурів. За дві з половиною тисячі років місто носило різні назви – Діоскурія, Себастополіс, Сухумі-Кале.

До 1992 Сухумі вважалося багатонаціональним містом, в його історії переплетені долі різних народів: апсілів, абазгів, греків, римлян, візантійців, генуезців, турків, грузинів, росіян, німців та ін. Тому жителі користувалися в повсякденному житті 9 мовами. За свою історію місто неодноразово руйнувлося, але відроджувався знову.

Сучасне місто Сухумі займає площу понад 23 кв. км. Міські квартали Сухумі розкинулися між річками Гуміста і Кяласур на березі великої Сухумської бухти. Центральна частина Сухумі розташована біля самого моря, уздовж якого від Красного мосту (у східній частині Сухума) і до району “Маяк” (“Червоний маяк”) тягнеться набережна.

Клімат, географічне положення

Сухумі розташоване в центральній частині республіки. Велика частина міста знаходиться на приморській рівнині, захищеній з північного сходу гірськими хребтами, що перепиняють доступ холодним вітрам.

Характерні кліматичні особливості Сухумі – рівномірність температурного режиму та відсутність різких вітрів і помірна вологість повітря. Середньомісячна температура в самий жаркий період – липень і серпень не перевищує в середньому 22,1 – 22,2 ° С.

Що варто відвідати

Туристів у Сухумі привертає історична набережна Махаджирів і останки стародавньої Діоскуріади, ботанічний сад і сухумський дендрарій, замок Баграта і міст цариці Тамари, мінеральне джерело Мархеул. Місто цікаве древньою архітектурою і великою кількістю субтропічних рідкісних дерев: квітучих магнолій, троянд, фінікових і китайських веєрових пальм, евкаліптів, модрини та піцундської сосни. Античну і середньовічну історію міста представляють руїни римської фортеці Себастополіс (місто отримало цю назву в I ст. до н.е., в період римського правління), фортеця-замок царя Абхазії Баграта (X-XI століття).

Беслетський арочний міст, що відноситься до XII в., Унікальний своїм молитовним написом, а фортифікаційні вежі Великої Абхазької стіни, найбільшого оборонного спорудження Кавказу, вражають своєю масштабністю (загальна протяжність споруди 58 км). Також оборонну функцію в різні століття виконували сторожові вежі генуезьких купців (15 століття) і фортеці турецьких яничар, що відносяться до 18 століття.

У багатонаціональному місті представлено багато конфесій: Кафедральний собор Благовіщеня, лютеранська кірха, польський костел і синагога, а в 12 км від міста – об’єкт паломництва – Каманскій храм X-XII ст., Споруджений на місці заспокоєння в IV ст н.е. св. Іоанна Златоуста, кам’яна гробниця якого знаходиться в храмі. В центрі міста, в Парку Слави, споруджений монумент пам’яті героїв, загиблих за свободу Абхазії у Вітчизняній війні 1992-93 років.

Крім архітектурних пам’ятників, пам’ятками міста є Сухумська набережна і прибережний парк, Ботанічний сад (1840 рік), дендропарк, що зібрали тисячі дивовижних квітів і рослин з усього світу і сухумський мавпячий розплідник.

Берегова лінія Сухумі – це набережна Діоскурів і набережна Махаджирів. Прямо до моря виходить Театральна площа, названа на честь Абхазького державного драматичного театру. На площі знаходяться і Центральний виставковий зал Спілки художників, і драматичний театр імені С. Я. Чанба. Крім згаданих театрів в Сухумі діє Російський театр драми.

У 60-і роки в Сухумі був створений краєзнавчий музей, а трохи раніше, в 1938 році, була побудована знаменитий готель «Абхазія». Готель сьогодні не працює, під час військових дій в Сухумі був частково зруйнований.

На півночі міста, біля річки Гуміста, стоїть 37 метровий Сухумський маяк. Він був виготовлений у Франції і привезений до Абхазії в 1864 році.

Готелі та ресторани

Сухумі пропонує великий вибір кафе, ресторанів, розважальних центрів (боулінг, більярд, клуби), магазинів, інтернет – кафе, які працюють цілорічно. Місто також відоме своїми лікувально-оздоровчими санаторіями і мінеральними SPA-центрами. Тут знаходиться велика кількість готелів.

Шопінг

У місті Сухумі є великий ринок, куди з’їжджаються за покупками з усіх міст Абхазії. На Сухумському ринку Ви знайдете великий вибір домашньої продукції (сир, молоко, фрукти, овочі та зелень, заготовки, спеції, мед, вино і чача), одяг, побутову хімію та інші товари загального користування.

Транспорт

Місто обслуговують морський порт, залізничний вокзал, автобуси і тролейбуси. Між Сочі і Сухумі налагоджено автобусне сполучення, яке було перерване у зв’язку з грузино-абхазьким конфліктом на початку 1990-х років.

Зв’язок

На період тривалого відпочинку в Гаграх рекомендуємо скористатися послугами операторів місцевого мобільної мережі. Це Аквафон або А-Мобайл, що дозволить заощадити значні грошові кошти на міжміських дзвінках. Пункти прийому та автомати для поповнення платежів знаходяться повсюдно.

Запобіжні заходи

Для відпочинку в Абхазії Вам не потрібно робити ніяких рекомендованих або обов’язкових щеплень. Не забувайте про те, що тривале знаходження на сонці в жарку пору року може бути шкідливим і часом небезпечним. Тому загоряти краще до 11 ранку або після 18 години, користуючись захисними кремами.

Кращий час для поїздки

Кращий час для відпочинку в місті Сухумі – з липня по вересень.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла