Вчені знайшли Храм Вогню в археологічному комплексі в Перу

Храм вогню

Як стало відомо, що під час археологічних розкопок в Лімі в  січні, був виявлений древній храм у відомому археологічному комплексі “Ель Параісо” (El Paraiso). Вік знахідки налічує більше 5000 років. Ці дані ще раз будуть перевірені за допомогою радіовуглецевого аналізу, однак непрямі ознаки вказують на те, що гіпотеза археологів вірна.

Релігійну будову було знайдено праворуч від основної піраміди, яка  за своєю архітектурою дуже відрізняється від інших древніх споруд, коли-небудь знайдених в Лімі. Подібні храми можна побачити тільки на узбережжі і в північно-центральній частині країни. Наприклад, стародавні міста Котош, Гальгада і священне місто Каралям, свідки зародження індіанської цивілізації в Перу близько 5000 років тому, теж мають на своїй території аналогічні будови.

Нова знахідка дозволяє припустити, що комерційні та релігійні зв’язки між древніми містами в пізньому мезоліті (3500-1800 до н.е.) були набагато міцніше, ніж це було прийнято вважати раніше. Виявлений в долині річки Чільон (Chillon) храм і пов’язані з цією знахідкою наукові висновки відкривають нові можливості для археологічних досліджень в Лімі і повного відновлення комплексу “Ель Параісо”. Цей проект здійснюється за всебічної підтримки та фінансування уряду Перу з грудня 2012-го року.

Наукові вишукування будуть тривати протягом п’яти років. Після того, як вчені зняли поверхневий шар піску і каменів, під ним було виявлено прямокутна підземна споруда довжиною 6,82 метра і шириною 8,04 метра, з вузьким входом в 48 сантиметрів і місцем для запалювання вогню і жертвоприношень. Храм звернений до північного сходу, а на його кам’яних стінах, покритих жовтою глиною, виразно видно сліди червоної фарби.

“Ель Параісо” знаходиться в Лімі, в історичному районі Сан Мартін де Поррес (San Martin de Porres) і є самим древнім і великим археологічним комплексом у всій центральній частині узбережжя Перу. Він розташований на великій території в 50 гектарів і налічує 10 різних будівель. Цей комплекс – своєрідна точка відліку у вивченні розвитку андської цивілізації. Стародавнє місто, яке розташовувалося на цьому місці, мало вихід до моря і доступ в долину, що сприяло розвитку торгівлі та сільського господарства, зміцненню міці перуанського держави і політичному становленню інкської цивілізації.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла