Безтурботність Арабських Еміратів

Благодатна Аркадія, солодка Нова Атлантида, блаженне Місто Сонця – скільки їх було описано античними поетами, художниками ренесансу? Класики фантазували, уявляли щасливі країни, описували абсолютне благополуччя, досконалу гармонію. Але всі їхні начерки, лише залишалися утопією – місцем, якого немає, поки … Не з’явилися Арабські Емірати. Тут варто побувати тільки тому, щоб на власні очі побачити, що рай на Землі можливий.

Все з нічого

Хто б міг подумати, але передмова у казки під назвою Об’єднані Арабські Емірати, вельми прозаїчна. Якихось п’ятдесят років тому, емірати і були тим самим місцем, так влучно описаним Томасом Мором і Томмазо Кампанелла. Місцем, якого немає. На території сьогоднішньої арабської держави лише бродили в зневірі по пустелі нещасні бедуїни. Але з’явилася нафта – виникло і місце. Історія розквіту Еміратів сягає своїм корінням в 1966 рік.

І все! Тепер тут можна не працювати. За народження хлопчика з казни тут платять по мільйону доларів. Молодятам держава дарує будинок. Студентам влада забезпечує безкоштовну освіту в будь-якому університеті світу! А якщо в таких умовах комусь знадобитися ще й кредит (що само по собі вже фантастика), так немає проблем – видадуть років на п’ятнадцять під півпроцента річних. При цьому жодних податків. Армія, за бажанням.

Країна благополучна зсередини, не може бути неприваблива зовні. Це до питання про те, що подивитися і чим зайнятися. Емірати – це грандіозна архітектура. Величні хмарочоси пронизують хмари і, здається, ось-ось торкнуться зірок. 160-метрова вежа Capital Gate в Абу-Дабі увійшла до книги рекордів Гіннеса, як найвища в світі похила будівля. А 320-метровий розкішний готель Бурж аль-Араб може похвалитися вже тим, що виростає прямо з морських глибин – він відстоїть від берега майже на 300 метрів. Вражає своїми розкошами 19-поверхова піраміда-готель Раффлз Дубаї. Просто феноменальні панорами відкриваються в Дубаї з кабінки вертольота – дивлячись на цю пишність неможливо повірити, що це колишня пустеля.

Мляві колись простори заповнили розкішні сади, які в умовах дефіциту води стають просто безцінними. На озеленення витрачається два мільярди доларів на рік. Чого тільки коштує парк Мушріф в Дубаї. Пальмові гаї, альпійські гірки, сади каменів, озера, річки і фонтани – вся ця краса створена там, де не може існувати в принципі. Вклад в озеленення вносить кожен корінний житель Еміратів, доглядаючи за власним прибудинковим садом.

Емірати – це екзотичні розваги. Хіба не екзотика – лижний слалом в країні, що тягнеться на території пустелі? Дубайські штучні снігові гірки під скляним куполом по висоті перевищують схили альпійських гірськолижних курортів. А які тут аквапарки. Водні атракціони не тільки спускають людину вниз, але і піднімають вгору. У парку Wild Wady можна вчинити ще й захоплюючу подорож на надувному крузі – цілу годину на гірках і віражах, які не повторюють один одного.

А якщо залишити галасливу цивілізацію і перетнути пустелю, то можна непогано відпочити в гірському районі Хатта. Тут ви знайдете вузькі ущелини, круті підйоми, бурхливі річки. Тут вам випаде можливість познайомитися з кочовим життям бедуїнів, покататися на верблюдах, прогулятися по місту-фортеці. Тут же влаштовуються сафарі на джипах по барханах.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла