Будинок Амальє: яскравий зразок модерну в «Кварталі незгоди»

Будинок Амальє прийнято відносити до кращих зразків модерну в Барселоні. Архітектурне творіння, яке сьогодні є популярною пам’яткою каталонської столиці, було побудоване за проектом архітектора Хосеп Пуч-і-Кадафальк в 1875 році. Широку популярність будинок придбав тільки тоді, коли в 1898 році в ньому оселився знаменитий іспанський кондитер Антоніо Амальє.

В цей час будинок Амальє піддався масштабним реконструкційним роботам, які тривали в 1900 році. До речі, саме тоді за роботу над проектом взявся архітектор Пуч-і-Кадафальк, а також безліч художників і майстрів прикладного мистецтва. За їх сприяння була перепланована велика частина будівлі, а зовнішній вигляд будинку отримав естетичні оформлення.

Шедевр іспанської архітектури знаходиться в знаменитому кварталі Ешампле, більш відомому як «Кварталі незгоди». Історичний квартал, де поруч з будинком Амальє знаходиться будинок Бальо, будинок Льєо Морера, який отримав таку назву через стилістичні відмінності будівель в цьому районі Барселони.

Дивлячись на екстер’єр будинку, відразу помітний ступінчастий фронтон, який виділяє будинок Амальє на тлі інших будівель. Окремо варто сказати про фасад: він об’єднує в собі готичний і мавританський стилі, які яскраво виражені в різьбі на еркері, прекрасних скульптурних композиціях біля дверей і ліхтариках на балконах. Крім вище перерахованих елементів фасад будинку Амальє також прикрашає портрет кондитера.

Всередині будинку Амальє, який в 1976 році отримав статус пам’ятки національного значення, сьогодні знаходиться Інститут іспанського мистецтва імені Амальє, а також величезна бібліотека.

 


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла