Палац Ескоріал: вінець іспанського Відродження

Ескоріал (El Escorial) – це великий палацовий комплекс з декількох будівель, розташований в місті Сан-Лоренсо де Ель Ескоріал, недалеко від Мадрида. Палац є найважливішим пам’ятником архітектури іспанського Відродження в країні. Будівництво Ескоріала почалося в 1563 і закінчилося в 1584 році.

Даний проект був задуманий королем Філіпом II, який хотів, щоб будинок служив кільком цілям – бути місцем поховання його батька, імператора Священної Римської імперії Карла V, а також тут мав знаходиться монастир і палац.

Перший архітектор, Хуан Баутіста де Толедо, розробив основний план на основі схеми, яка нагадувала грати, на якій прийняв мученицьку смерть святий Сан-Лоренцо, покровителя будівлі.

Після смерті Толедо, роботою над проектом зайнявся Хуан де Еррера. Хоча Еррера в той період перебував під впливом італійців Себастьяно Серліо і Джакомо да Вігнола Бароззу, кінцевий продукт його творчості був однозначно іспанським.

Палацовий комплекс Ескоріал, що відрізняється строгістю ліній, складається з чотирьох поверхів, а на кожному розі знаходиться велика вежа.

Над інтер’єром Ескоріала трудилися багато відомих іспанських та італійських художників ХVI і XVII століть. Пеллегріно Тібальді і Федеріко Зуккаро були одними з перших, хто створив там фрески вражаючої краси. Серед інших майстрів, які виконували роботи для Ескоріала, були такі відомі художники, як Ель Греко, Лука Джордано і Клаудіо Коельо.

Серед багатьох скарбів світової культури, які знаходиться в Ескоріалі, слід відзначити колекцію картин епохи Відродження та бароко, які були пожертвувані королями.

Прикраса інтер’єрів Ескоріала була ретельно узгоджена з архітектурою для створення єдиного художнього ефекту.

Філіпу було важко догодити, але ні у кого не знайшлося переконливих причин обмежувати його індивідуальне художнє вираження в Ескоріалі. Внутрішній декор повинен був відповідати поміркованому класицизму всієї будівлі, якщо вона мала привести до тріумфальної гармонії абсолютної єдності зовнішнього і внутрішнього простору.

Ніде в мистецтві епохи Відродження не сходяться разом архітектура, живопис і скульптура в таку єдину пишність, в якій кожна деталь виглядає як необхідна частина єдиного цілого.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла